Pierwszy dzień Mistrzostw Europy Juniorów do lat 15 i 17 - uroczyste otwarcie

Rozpoczęły się zmagania młodych sztangistów podczas Mistrzostw Europy Juniorów do lat 15 i 17 w Nowym Tomyślu. W pierwszym dniu można było oglądać starty trzech kategorii do lat piętnastu - 44 kg i 48 kg dziewcząt, oraz 50 kg chłopców. Już w pierwszym dniu padły trzy rekordy Europy!

W kategorii 44 kg zwyciężyła Rumunka Mihaela Cambei z wynikiem rwanie 62 kg (rekord Europy), podrzut 75 kg. Srebro wywalczyła Bułgarka Iwana Pietrowa (62/74), a trzecie miejsce zajęła Ukrainka Alina Zacharczenko (57/65).
W wadze do 48 kg wygrała Sabina Baltag - 144 kg (61 kg/83 kg) z nowym rekordem Europy w podrzucie. Druga była Łotyszka Daniela Iwanowa - (62 kg/81 kg), brąz - dla Rumunki Garbieli Macovici - (63 kg/73 kg).
W kategorii do 50 kg chłopców wszystkich pokonał Bułgar Angeł Rusew – 190 w dwuboju i rekord Europy w podrzucie – 109 kg + wynik i rwanie 81 kg. Srebro dla Franciszka Polaka z Czech 171 kg (78 kg/93 kg). Brązowy medal wywalczył Azer Rustam Gierasimow. Czwarte miejsce zajął polski zawodnik Kacper Urban, który dzielnie walczył o podium Mistrzostw Europy.
Punktualnie o 17.00 odbyło się uroczyste otwarcie Mistrzostw Europy Juniorów do lat 15 i 17. Bardzo ciekawa oprawa otwarcia, występy artystyczne bardzo podobały się zawodnikom, działaczom i licznie zgromadzonej publiczności. W ogóle organizacja zawodów, jest przez wszystkich oceniana bardzo wysoko. Po raz kolejny polscy działacze podnoszenia ciężarów, pokazali klasę.

Dziś kolejne starty i kolejne emocje, tym bardziej, że o godzinie 14.00 w kategorii do 56 kg wystartuje zawodnik z LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. Organizatorzy spodziewają się o tej godzinie nadkomplety widzów. Relację bezpośrednia można oglądać rownież w internecie dzięki transmisji pana Leszka Kołeckiego – Youtobe.com sportmediatv.

dodano: 12.09.2016