Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15 w Biłgoraju

24 października w Biłgoraju zakończyły się trzydniowe zmagania młodych sztangistów w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 15. Po rywalizacji w wadze do 56 kg chłopców na stronie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów ukazał się artykuł, w którym rzecznik związku napisał, że w tej kategorii wagowej i wiekowej, Martin Stasik zawodnik LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, nie ma w kraju konkurentów z którymi walczyłby o najwyższe podium. Rzeczywiście Martin zdeklasował zawodników, wygrywając różnicą 39 kg w dwuboju! Naszemu zawodnikowi, nie udało się tylko spełnić jednego celu, pobicia rekordu Polski w podrzucie, który należy na razie do innego nowotomyślanina - Piotra Kudłaszyka.

Od lewej: Trener Martina - Jerzy Nowak, Martin Stasik, trener Marcin Cichy, Kacper Przybył, trener Krzysztof Horodecki

Dla „Budowlanych – Całus” medale w tych mistrzostwach zdobywali jeszcze: Klaudia Cicha – medal srebrny, po naprawdę bardzo dobrym starcie.

Klaudia Cicha z trenerami...

Również medal srebrny i również pierwszy w karierze zdobył – Tomasz Kowalski. W jednej kategorii z Marcinem, startował Kacper Przybył, który stanął na trzecim miejscu podium.

... i trenerzy z Tomaszem Kowalskim...

Mały medal za bój podrzutu zdobył Jakub Przybylak, zajmując ostatecznie piąte miejsce – niestety Kuba zmagał się jeszcze niedawno z grupą i nie mógł w pełni powalczyć o medal w dwuboju.

... oraz Jakubem Przybylakiem

Nowotomyślanie w rywalizacji klubowej zajęli piąte miejsce na 68 startujących klubów. Dobry start zaliczył również zawodnik UKS Gryf Lwówek – Arkadiusz Mocny (zajęcia w lwóweckim gimnazjum prowadzi rownież trener Marcin Lampe), zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.

dodano: 25.10.2016