Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 17 w Malezji - Wysmienity start Piota Kudłaszyka

Jeszcze niedawno w Nowym Tomyślu rywalizowali najlepsi juniorzy podnoszenia ciężarów w Europie, a my mogliśmy emocjonować się startem nowotomyślanina, Piotra Kudłaszyka w Mistrzostwach Świata do lat 17, które odbyły się w egzotycznej Malezji. Piotr zaliczył bardzo dobry start w rwaniu (128 kg),

 

a z doniesień obozu trenerskiego od Marcina Lampe, dowiedzieliśmy się, że chcą zaatakować rekord Polski w podrzucie, więc wszyscy, którzy oglądali relację w internecie, z nadzieją oczekiwali na ten bój.

W pierwszym podejściu Piotr zaliczył 156 kg, w drugim zaistniała sytuacja jaka rzadko się zdarza naszym – Piotr wszedł na pomost praktycznie w ostatnim momencie i niestety nie zaliczył 160 kg, co było atakiem na medal mistrzostw świata. Nie pozostało nic innego, jak walczyć dalej i podwyższyć na 163 kg, czyli zaatakować rekord Polski. Niestety się nie udało, chociaż do sukcesu niewiele zabrakło. Ostatecznie zawodnik „Budowlani – Całus” zajął wysokie piąte miejsce, a patrząc na niedawno zdobyte wicemistrzostwo Europy, można powiedzieć że ten sezon dla naszego zawodnika jest wyjątkowo udany.

Jednak trenerzy zapowiedzieli, że to nie koniec. Wszyscy, łącznie z zawodnikiem wierzą w to, że rekord Polski jest w zasięgu ręki Piotra, a ten rok jest ostatnim w którym mógłby go ustanowić. Bowiem z nastaniem 2017 roku, Piotrek przechodzi do wyższej kategorii wiekowej, czyli będzie startował wsród zawodników do lat 20. Ostatnią szansą na pobicie tego rekordu, są grudniowe mistrzostwa Europy do lat 20, które odbędą się w Izraelu. Decyzja o wyjeździe Piotra na te mistrzostwa już zapadła, chociaż nie była łatwa. Po powrocie czekają Piotra zaliczenia przedmiotów w szkole, bo przez zgrupowania i międzynarodowe starty, nagromadziły się zaległości. Tą drogą chcielibyśmy podziękować nauczycielom i dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dr K. Hołogi, za pomoc i wyrozumiałość. A czy do Nowego Tomyśla trafi nowy rekord Polski? Przekonamy się o tym już na początku grudnia.

dodano: 25.10.2016

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA