Turniej wiosenny

W sobotę 25 marca w siedzibie LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, odbył się turniej z okazji rozpoczęcia wiosny. Na starcie stanęło dziewięć kobiet i siedemnastu mężczyzn. Dwadzieścioro troje z nich to zawodnicy miejscowego klubu. Trenera Marcina Lampe najbardziej cieszyło, że sporo było debiutantów, a prawie każdy ze startujących bił rekordy życiowe. Najwartościowsze wyniki uzyskali, Marta Wesoła, która niedawno wznowiła treningi i przy wadze 61 kg. wyrwała 63 kg. i podrzuciła 80 kg.

Marta Wesoła 

Wśród mężczyzn najepszym okazał się Martin Stasik, ważąc 57 kg (tylko kilogram więcej od wagi w której na co dzień startuje), wyrwał 97 kg, a podrzucił 124 kg. Warto dodać, że rekord w podrzucie tej kategorii wiekowej i wagowej należy do Piotra Kudłaszyka i wynosi 123 kg. Tak więc jest duża szansa, by na kolejnych oficjalnych zawodach PZPC, rekord ten przejdzie na konto Martina.

Martin Stasik

Bardzo dobrze pokazał się również Arkadiusz Mocny (105/130 kg.). Największe emocje były jednak przy starcie Adriana Pawlickiego, który jest nowym trenerem nowotomyskiego klubu i czynnym zawodnikiem startującym jeszcze w barwach AZS AJD Częstochowa - przy wadze 95 kg wyrwał 140 i podrzucił 180 kg.

Adrian Pawlicki

Kolejne zawody na które zapraszają nowotomyscy sztangiści, już 8 kwietnia. Będą to Mistrzostwa Okręgu do lat 20 i 23. Dla dwudziestolatków będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się ostatni weekend Kwietnia w Łukowie.

dodano: 30.03.2017

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA