Są już medale dla LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl w Mistrzostwach Polski do lat 20

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski, zawodniczki LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl zdobyły pierwsze medale. W najlżejszej kategorii kobiet do 48 kg, Paulina Kudłaszyk została wicemistrzynią kraju z wynikiem (rwanie 57 kg, podrzut 71, dwubój 128. W tym samym czasie startowały zawodniczki z kategorii do 58 kg w której nowotomyski klub reprezentowała debiutantka Nicole Miszczykowicz. Nicole z wynikiem (51, 66, 117) zajęła wysokie szóste miejsce. Tym bardziej to cieszy, iż zawodniczka ta trenuje ciężary dopiero kilka miesięcy. Jeśli będzie się rozwijała w takim tempie, to za rok może powalczyć o medale. Na ostatni start nowotomyślanie w ten dzień, czekaliśmy do 15.30. O tej godzinie w kategorii do 63 kg, startowała Marta Wesoła. Trenerzy przewidywali walkę o brązowy medal, ale zawodniczka sprawiła wszystkim miła niespodziankę i tak jak Paulina, została wicemistrzynią Polski. Trenerem opiekunem dziewcząt, był Adrian Pawlicki, który powiedział: jestem bardzo zadowolony ze startu zawodniczek. Wszystkie trzy dały z siebie naprawdę wszystko
W sobotę będziemy tylko kibicować innym zawodnikom, szczególnie z innych klubów Wielkopolski. Za to w niedzielę był start trójki „Budowlanych – Całus” - Damian Keller w Kategorii do 85 kg o godzinie 10.30. Mikołaj Krukowski o godzinie 13.00 w kategorii do 94 kg i Radosław Jarnut w najcięższej kategorii powyżej 105 kg o godzinie 14.30.

dodano: 28.04.2017