Bardzo udany początek ciężarowego sezonu

Zakończyły się Mistrzostwa Polski do lat 20 w Łukowie. Już w pierwszym dniu Mistrzostw Polski, zawodniczki LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl zdobyły pierwsze medale. W najlżejszej kategorii kobiet do 48 kg, Paulina Kudłaszyk została wicemistrzynią kraju z wynikiem (rwanie 57 kg, podrzut 71, dwubój 128. W tym samym czasie startowały zawodniczki z kategorii do 58 kg w której nowotomyski klub reprezentowała debiutantka Nicole Miszczykowicz. Nicole z wynikiem (51, 66, 117) zajęła wysokie szóste miejsce. Tym bardziej to cieszy, iż zawodniczka ta trenuje ciężary dopiero kilka miesięcy. Jeśli będzie się rozwijała w takim tempie, to za rok może powalczyć o medale. Na ostatni start nowotomyślanie w ten dzień, czekaliśmy do 15.30. O tej godzinie w kategorii do 63 kg, startowała Marta Wesoła. Trenerzy przewidywali walkę o brązowy medal, ale zawodniczka sprawiła wszystkim miła niespodziankę i tak jak Paulina, została wicemistrzynią Polski. Trenerem opiekunem dziewcząt, był Adrian Pawlicki, który powiedział: jestem bardzo zadowolony ze startu zawodniczek. Wszystkie trzy dały z siebie naprawdę wszystko
W sobotę kibicowaliśmy tylko innym zawodnikom, szczególnie z innych klubów Wielkopolski. Za to w niedzielę był start trójki „Budowlanych – Całus” - Damian Keller w Kategorii do 85 kg.

Damian Keller (czwarty zawodnik od prawej), podczas prezentacji.

 

Mikołaj Krukowski w kategorii do 94 kg i Radosław Jarnut w najcięższej kategorii powyżej 105 kg. To był również dobry dzień, ponieważ wszyscy zawodnicy zapunktowali dla klubu. Mikołaj Krukowski zajął dziewiąte miejsce (107 – rekord życiowy, 130, 237) Damian Keller ósme (110, 133 – rekord życiowy, 243) a Radosław Jarnut został wice mistrzem kraju w tej kategorii wagowej (150 – rekord życiowy, 180, 330 – rekord życiowy).

Radosław Jarnu, wicemistrz Polski, na podium

 


To nie koniec sukcesów, ponieważ LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl zdobył w pierwszych punktowanych zawodach w ministerialnym współzawodnictwie, aż 51 punktów. Zaś cała ekipa zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej podczas tych mistrzostw.

Z pewnością dumni są też w dwóch nowotomyskich szkołach, ponieważ wicemistrzowie kraju, Marta Wesoła i Radosław Jarnut są uczniami Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dr K. Hołogi, a Damian Keller i Mikołaj Krukowski uczęszczają do Zespołu Szkół im. S. Staszica.


Początek sezonu sztangiści z Nowego Tomyśla, mogą naprawdę uznać za bardzo udany.

dodano: 03.05.2017

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA