Wspaniały debiut w ME Kacpra Przybyła. Nasi zawodnicy już w Ńowym Tomyślu

Debiutant na międzynarodowych zawodach, Kacper Przybył wyśmienicie reprezentował nasz kraj i LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. Kacper wystartował wśród piętnastolatków w kategorii wagowej do 69 kg, gdzie był jednym z lżejszych zawodników. Mimo debiutanckiej roli, pokazał spokój i dobre przygotowanie do mistrzostw Europy. W boju rwania zaliczył wszystkie trzy podejścia, kończąc na ciężarze 92 kg. W podrzucie w dwóch udanych podejściach osiągnął 113 kg, co dało w dwuboju 205 kg. Wszystkie te wyniki są nowymi rekordami życiowymi Kacpra Przybyła. Wierzymy, że to kolejny zawodnik nowotomyskiego klubu, który od tej pory będzie powoływany w skład kadry narodowej i na całym świecie będzie reprezentował nasz kraj.

Nasi zawodnicy wrócili z Prisztiny z tarczą - gratulujemy


Obydwaj zawodnicy LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, Martin Stasik który jest uczniem nowotomyskiego liceum im. Mikołaja Kopernika i Kacper Przybył, uczeń oddziału gimnazjalnego przy szkole podstawowej nr 3, we wtorek wrócili do Polski z Prisztiny. Wylądowali na warszawskim lotnisku około godziny 19.00. Oprócz ekipy Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, zawodników witała również kipa z Nowego Tomyśla – Tata Martina Pan Eugeniusz Stasik i trener klubowy Jerzy Nowak.
Teraz czekamy na decyzję trenera kadry narodowej kobiet do lat 20, który już niedługo wytypuje reprezentacje naszych dziewcząt na Mistrzostwa starego kontynentu w albańskiej Tiranie. Decyzja dla LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl jest niezmiernie ważna, ponieważ bardzo duże szanse na wyjazd do Albanii, ma Paulina Kudłaszyk.

 

dodano: 28.09.2017

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA