Kobieca sztanga w wykonaniu LKS „Budowlani - Całus” Nowy Tomyśl

Dziś trochę wiadomości z dokonań kobiecej nowotomyskiej sztangi. W październiku w Ciechanowie odbyły się zawody o Puchar Polski Kobiet, zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i zespołowej. W pierwszym dniu na pomoście rywalizowało czternaście czołowych zawodniczek kraju. Nie mogło wiec zabraknąć reprezentantki LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, Patrycji Piechowiak. Zawody po taz trzeci z rzędu wygrała zielonogórzanka Joanna Łochowska z wynikiem 284,8 punktów, druga była zawodniczka Budowlanych Opole, Katarzyna Kraska, która uzyskała 270,4 punktów, a z wynikiem 248,2 na trzecim miejscu podium stanęła Patrycja Piechowiak.

Patrycja Piechowiak na trzecim stopniu podium (zdjecie: PZPC)

Trzecie miejsce w Indywidualnym Pucharze Polski Kobiet, to pierwszy medal dla naszej zawodniczki w tych prestiżowych corocznych zawodach. W drugim dniu odbywała się rywalizacja zespołowa. Wystartowało osiemnaście zespołów, co było tekordową liczbą w dotychczasowych edycjach tych zawodów. Po raz pierwszy wsród tych zespołów wystartowały kobiety z nowotomyskiego klubu. Oprócz Patrycji Piechowiak (której wynik ze startu indywidualnego, zaliczał się do wyniku drużyny), wystartowały: Paulina Kudłaszyk, Dobrosława Kucharzak i Klaudia Cicha. Trenerzy klubowi celowali w pierwsza dziesiątkę i mimo pewnych kłopotów, zajęli właśnie dziesiąte miejsce. Niestety, Paulinie Kudłaszyk, nie wyszedł start na tych zawodach – powiedział nam Jerzy Nowak – Paulina spaliła wszystkie podejścia w rwaniu. Tak się niestety nieraz zdarza. Czasem jest to dyspozycja dnia, czasem lekka kontuzja i niestety start nie wyjdzie. Dla usprawiedliwienia Pauliny powiem, że w tym czasie była ona w trakcie ostatnich przygotowań do startu w Mistrzostwach Europy do lat 20 w Albanii. Ogólnie jestem zadowolony, ponieważ widać nasz potencjał. Gdyby nie pech Pauliny to prawdopodobnie uplasowalisbysmy się na szóstej pozycji. Mnie postawa zespołu cieszy, tym bardziej, że jesteśmy jednym z nielicznych klubów, który na takie starty jak drużynowy Puchar Polski Koniet, czy starty w I lidze, nie wypożycza zawodników (co jest normalną praktyka w krajuj. Zawsze startujemy w rywalizacji drużynowej, tylko zawodnikami, którzy trenują na co dzień w naszym klubie.
Jak już wspomnieliśmy, niedługo o tych zawodach Paulina Kudłaszyk pojechała do Albanii na Mistrzostwa Europy do lat 20, reprezentować nasz kraj w kategorii wagowej do 48 kg. Start tej kategorii rzpoczał się o godzinie 11.00 w niedzielę. Tym razem Paulina bez żadnych problemów poradziła sobie z rwaniem, zaliczając wszystkie trzy podejścia z końcowym wynikiem 62 kg. W podrzucie dała radę ciężarowi równemu 79 kg. Nie udało się tylko trzecie podejście do 82 kg. Jako debiutantka na tego rodzaju zawodach, Paulina wystartowała bardzo dobrze -powiedział Adrian Pawlicki, który na co dzień trenuje z zawodniczką w klubie – pięć dobrych podejść i w debiucie dziewiąte miejsce w Europie, to naprawdę dobry wynik.

dodano: 15.10.2017

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA