Wyśmienity start nowotomyskiego klubu podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w Białckach koło Siedlec

27 października w Białkach koło Siedlec rozpoczęły się trzydniowe Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15. Oczywiście, nie mogło tam zabraknąć ekipy z Nowego Tomyśla. Pod opieką trenerów Marcina Lampe i Krzysztofa Horodeckiego barwy LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl reprezentowało ośmioro zawodników.
Już w pierwszym dniu Nowotomyślanie zanotowali pierwsze sukcesy. W kategorii do 53 kg, debiutantka, uczennica nowotomyskiego gimnazjum Roksana Walkowiak zajęła punktowane, ósme miejsce, bijąc swoje rekordy życiowe (rwanie 29 kg, podrzut 45 kg). Wszyscy oczekiwali na start chłopców w kategorii do 62 kg, gdzie Kacper Przybył (który również uczy się w naszym gimnazjum) był zdecydowanym faworytem. Jak na faworyta przystało, nie zawiódł i w bardzo dobrym stylu zwyciężył rywalizację, zaliczając wszystkie sześć podejść (rwanie 86 kg, podrzut 107 kg). Pierwszy dzień i pierwszy mistrz Polski do lat 15. Wielkie brawa dla Kacpra i jego trenerów.

Kacper Orzybył z trenerem Marcinem Lampe na najwyższym stopniu podium

W drugim dniu zawodnicy LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, zdobyli dla klubu kolejne punkty. W rozmowie telefonicznej trener Marcin Lampe powiedział nam: liczyłem na około 20 – 21 punktów ogólnie, a jest szansa na lepszy rezultat. Mamy już 17 punktów, bo do dorobku, który zdobyliśmy w pierwszym dniu dołożyli jeszcze punktów Kornelia Dolewa, która zajęła siódme miejsce, a to dało 3 punkty, oraz Karol Białecki, który zajął rownież siódme miejsce – jednak w rywalizacji chłopców to miejsce daje 4 punkty i Krystian Boch, który zdobył dwa punkty, zajmując trzynaste miejsce. Przed nami niedzielny start jeszcze trójki naszych zawodników w najcięższych kategoriach, czyli Kariny Mańczak, Marcela Modera i Szymona Lisiaka. Szczególnie czekam na start Szymona, ponieważ ma bardzo duże szanse w walce o podium.
Ostatni dzień mistrzostw przyniósł LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, dwa medale co dało 10 punktów. W kategorii + 75 na podium stanęła gimnazjalistka z Wąsowa, Karina Mańczak (rwanie 58 kg, podrzut 66). Karina, to prawdopodobnie pierwsza medalistka mistrzostw Polskiw sporcie olimpijskim z gminy Kuślin. Gratulujemy!

Kuślinianka, uczennica Wąsowskiego gimnazjum Karina Mańczak - brązowa medalistka mistrzostw Polski

Karina Mańczak z trenerem Krzysztofem Horodecki, który na codzień trenuje z Kariną w kuslińskiej remizie OSP

Takie samo miejsce w kat + 85 kg, zajął Szymon Lisiak, uczeń nowotomyskiego gimnazjum (rwanie 105 kg, podrzut 115 kg), trzema punktami wynik klubu dopełnił startujący w tej samej kategorii Marcel Moder, zajmując jedenaste miejsce. Ostateczny wynik klubu to aż 30 punktów – pozwoliło to nowotomyślanom stanąć na drugim miejscu podium w klasyfikacji drużynowej.

Ekipa LKS „Budowlani - Całus” Nowy Tomyśl z Medalistami mistrzostw Polski Kariną Mańczak, Kacprem Przeybyłem i Szymonem Lisiakiem. Wsród zdobyczy puchary za klasyfikację drużynowa i wojewódzką.

To były ostatnie w tym roku punktowane zawody w ministerialnej rywalizacji dzieci i młodzieży. Mimo kilku kontuzji dobrych klubowych zawodników, miedzy innymi Piotra Kudłaszyka, 153 punkty, to drugi w historii punktowy wynik nowotomyślan (rekord to 158 punktów).
W tych mistrzostwach startowało sześć klubów zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Podnoszenia Ciężarów: LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl – 30 pkt, Promień Opalenica – 19 pkt, Zamek Gołańcz – 15 pkt, Kajak Trzcianka – 6 pkt, GTA Chrobry Gniezno – w pkt, RCF Poznań – 1 pkt. Łącznie Wielkopolanie zdobyli 73 punkty i o dwa punkty wygrali rywalizację o trzecie miejsce w klasyfikacji województw.

dodano: 30.10.2017