Pierwsze zawody w 2018 roku

Pod koniec stycznia w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów, odbyły się pierwsze w tym roku zawody. Tym razem były to zmagania najmłodszych, którzy trenują w LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, czyli dzieci w wielu 7 – 12 lat. Dla tej grupy wiekowej organizowane są wieloboje atletyczne, w których rywalizacja jest w takich dyscyplinach jak: Rzut piłką lekarską, bieg rozstawny 4 x 10 metrów oraz trójskok z miejsca.

Ostatni etap zawodów, to już konkurencja typowo ciężarowa, czyli rwanie i podrzut. Jednak w przypadku najmłodszych adeptów podnoszenia ciężarów, w tych zawodach nie liczy się udźwignięty ciężar. Sędziowie oceniają jedynie poprawność wykonanej techniki w skali od 1 do 10 punktów.
W zawodach brały udział z wszystkich sekcji, jakie prowadzą trenerzy klubowi (Lwówek, Kuślin, Wąsowo, Poznań i oczywiście Nowy Tomyśl.
Wsród dziewcząt wygrała Andżelika Jasińska z Lwówka, zaś w rywalizacji chłopców wygrał wąsowianin, Jakub Łuczak. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy I rzeczowe upominki.
Najważniejsze jest jednak to, że najmłodsi w naszym klubie – mówił trener Marcin Lampe – mogą już w na tym poziomie uczyć się zdrowej rywalizacji. Dlatego dość często organizujemy dla najmłodszych wieloboje atletyczne, poza tym jest to dla wszystkich świetna zabawa i integracja.

dodano: 28.01.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA