Pierwsze zawody podnoszenia ciężarów w 2018 roku u LKS „Budowlani - Całus” Nowy Tomyśl

Na sam koniec stycznia  w siłowni klubowej odbyły się pierwsze w tym toku zawody podnoszenia ciężarów, czyli Turniej Noworoczny. Turniej miał rangę zawodów okręgowych, a więc dla zawodników ze wszystkich klubów zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Podnoszenia Ciężarów. Do nowego Tomyśla przyjechały dwadzieścia cztery zawodniczki i piętnastu zawodników z pięciu wielkopolskich klubów.

Pierwsze zawody w roku kalendarzowym, to swoistego rodzaju przetarcie się zawodników w przygotowaniach do nowego sezonu.
Wsród dziewcząt, jak przystało na reprezentantkę kraju (ostatnie Mistrzostwa Europy do lat 20 w Davos), zdecydowanie wygrała Paulina Kudłaszyk, która opniła rekordy życiowe w podrzucie i dwuboju (rwanie – 62 kg, podrzut – 80 kg, dwubój 142 kg, ważąc w dniu zawodów 49 kg.) Drugie miejsce zajęła zawodniczka Promienia Opalenica, Maria Połka, a na trzecim miejscu podium stanęła rownież miejscowa zawodniczka Katarzyna Lorenc. W grupie chłopców bezapelacyjnie wygrał Martin Stasik, drugie miejsce zajął Kacper Przybył (obydwaj reprezentanci Polski na ostatnich Mistrzostwach Europy Juniorów do lat 15 i 17 w Kosowie). Trzecie miejsce na podium zajął również zawodnik LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, Tomasz Kowalski.
Zawody te rozpoczęły etap ciężkich przygotowań do najważniejszych zawodów w roku. Niedługo rozpocznie się obóz klubowy w Grudziądzu, oraz obóz kadry wojewódzkiej juniorów w Łężeczkach. Ci z zawodników, którzy nie pojadą na te obozy, będą szlifować formę na tak zwanym obozie dochodzeniowym organizowanym w Nowym Tomyślu. Będą to bardzo ważne sprawdziany formy nowotomyskich ciężarowców, bo już w drugim tygodniu ferii, odbędzie się pierwszy rzut najwyższej ligi podnoszenia ciężarów, w której startują nasi zawodnicy w barwach LKS „Budowlani – Całus” SGB Nowy Tomyśl.
Cieszę się, że pierwsze zawody w roku poszły naszym zawodnikom tak dobrze – powiedział trener klubowy, Marcin Lampe – dla mnie, jako trenera to bardzo ważne, bo już za kilkanaście dni start w I lidze. Starty ligowe są dla nas zawsze bardzo prestiżowe i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Co roku staramy się zająć jak najlepsze miejsce w najwyższych rozgrywkach ligowych, a tym bardziej jesteśmy z tego dumni, że my przyjęliśmy zasadę, że nie wypożyczamy zawodników na ligę z innych klubów (istnieje taka możliwość, gdy np. Zawodnicy jakiegoś klubu, nie startują w lidze). Startują w tych rozgrywkach tylko i wyłącznie nasi zawodnicy. Z pewnością któryś z rzutów I ligi, będzie odbywał się w Nowym Tomyślu. Już teraz zapraszamy naszych kibiców na te zawody.

dodano: 04.02.2018