I rzut Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów

Pod koniec lutego zawodnicy LKS „Budowlani – Całus” SGB Nowy Tomyśl wystartowali w I rzucie rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski, czyli w Pierwszej Lidze Podnoszenia Ciężarów w Polsce. Tym razem nasz ekipa pojechała do Mroczy, która jest siedzibą Tarpana Mrocza – jednego z pretendentów do zwycięstwa w tych rozgrywkach. Skład zawodów uzupełniali sztangiści II ligowego Horyzontu Mełno.


Nowotomyślan reprezentowała szóstka zawodników, z których pięcioro najlepszych punktowało dla zespołu. Byli to: Patrycja Piechowiak, Martin Stasik, Radosław Jarnut, Szymon Lisiak, Kacper Przybył oraz Tomasz kowalski. Cała szóstka, mimo że nie są jeszcze w najwyższej formie (jeszcze niedawno wrócili z obozu podczas którego bardzo ciężko trenowali, a wynik takiego treningu będzie widać dopiero po kilku tygodniach), to wystartowali bardzo dobrze. Dwójka zawodników zaliczyła po cztery podejścia, Trzech z nich zwycięsko z pomostu schodziło pięciokrotnie, jednak zdecydowanym liderem była wsród naszych zawodników – Patrycja Piechowiak, która zaliczyła wszystkie sześć podejść, zaliczając 210 kg w dwuboju, co dało jej najlepszy punktowy wynik w drużynie, który wyniósł aż 388,4 punktu, drugi wynik zanotował Martin Stasik - 357,4 pkt, a trzeci w kolejności był Radosław Jarnut z wynikiem 300,6 pkt.
Zawodnicy LKS „Budowlani – Całus” SGB Nowy Tomyśl uzyskali łącznie 1621 punktów. Taki wynik, po zakończeniu wszystkich ligowych starć w Polsce, dał nowotomyślanom siódme miejsce w lidze. Warto dodać, że różnice pomiędzy kilkoma zespołami są naprawdę niewielkie. Nowotomyślanom do szóstego miejsca (UKS Impuls Warszawa) brakuje tylko 33,7 punktu, do piątego (UMLKS Radomsko) 42,2 punktu, zaś do czwartego miejsca (MAKS Tytan Oława) niewiele więcej, bo 46,8 punktu. To bardzo dobry prognostyk na start w kolejnych rzutach, tym bardziej iż w naszej ekipie w tym rzucie nie wystartowała dwójka zawodników, których wyniki (jakie zazwyczaj uzyskują), dałyby Budowlanym – Całus SGB czwarte miejsce. Kolejny rzut już pod koniec kwietnia i jeśli Nowotomyślanie wystartują w optymalnym składzie, jest du szansa na zajęcie wyższego miejsca w tabeli I ligi podnoszenia ciężarów. Bardzo cieszy dobra forma Patrycji. Jak mówią trenerzy, w każdym z jej podejść widać było jeszcze sporo rezerwy nawet na kilka dodatkowych kilogramów. Wszyscy liczą na to, że szczyt formy Patrycji przyjdzie za kilkanaście dni, bo wtedy zawodniczka z Nowego Tomyśla, będzie startowała w Mistrzostwach Europy Seniorek w Bukareszcie. Rzeczywiście, dobrze byłoby gdyby ten szczyt formy, przyszedł właśnie na 30 marca – powiedział nam Prezes klubu, Jerzy Nowak - bo właśnie w tym dniu będzie start kategorii kobiet do 69 kilogramów, czyli tej kategorii w której od lat już startuje nasza Patrycja. Wszyscy czekamy z niecierpliwoscią, bo przedstawiono już wstępne listy startowe, i patrząc po zgłoszonych wynikach, Patrycja zajmuje trzecie miejsce z naprawdę sporymi szansami na zdobycie medalu. Medal zdobyty podczas Mistrzostw Europy Seniorek, to naprawdę bardzo duży sukces dla naszego klubu, ale przede wszystkim dla samej Patrycji.

Ostatni etap przygotowań Patrycji to obóz kadr narodowych mężczyzn i kobiet w Cetniewie koło Władysławowa, który będzie trwał do 23 marca. Nasza zawodniczka wraz ze wszystkimi reprezentantami kraju, do stolicy Rumunii, pojedzie bezpośrednio z obozu w Cetniewie. Zawody kończą się dokładnie w Wielkanoc, czyli 1 kwietnia – prawdopodobnie 2 drugi dzień świąt zawodnicy wrócą do kraju.

Rozmawialiśmy telefonicznie z trenerem kadry narodowej kobiet, panem Antonim Czerniakiem. Zapytaliśmy o jego zdanie na temat szans Patrycji Piechowiak.
- z wszystkich zawodniczek kadry, trzy jadą do Bukaresztu z dość dużymi szansami na medale. Najbardziej utytułowana jest Joanna Łochowska z Zielonej Góry i ma ona szansę nawet na mistrzostwo Europy. Jestem przekonany, że przynajmniej o brązowe medale, będą walczyły, Aleksandra Mierzejewska z Legii Warszawa i właśnie wasza Patrycja Piechowiak. Patrycja zaliczyła dobry start w Mroczy i widać, że jej forma z dnia na dzień rośnie. Zostało nam jeszcze kilkanaście dni przygotowań w Cetniewie i około tygodnia już w Rumunii, bo wyjeżdżamy 23 marca, a Patrycja startuje dopiero 30. Cieszę się, że start naszych zawodników będzie transmitowany przez Euro Sport 1. Już dziś zapraszam cały Nowy Tomyśl do kibicowania 30 marca. Transmisja zaczyna się o godzinie 17.00. Trzymajcie kciuki.

dodano: 12.03.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA