IX memoriał im. Mariana Głuszka

W marcu LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl zorganizowali już IX Memoriał imienia Mariana Głuszka, wieloletniego działacza sportowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. W zawodach rywalizowali sztangiści z czterech klubów zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Podnoszenia Ciężarów: Promień Opalenica, Zamek Gołańcz, UKS Kajak Trzcianka. Łącznie wystartowało dwadzieścia jeden zawodniczek i piętnastu zawodników.

W grupie kobiet w rywalizacji zwyciężyła zawodniczka Promienia Opalenica Maria Połka z wynikiem 196,5 punktu, drugie miejsce zajęła Katarzyna Lorenc z Budowlanych przegrywając pierwsze miejsce tylko o 2,3 punktu (194,2 pkt), na trzecim miejscu podium uplasowała się zawodniczka z Opalenicy, Zuzanna Połka (186,2 pkt). Wśród mężczyzn zwyciężył miejscowy zawodnik, Kacper Przybył, który ustanowił nowy rekordem życiowym w podrzucie wynoszący 114 kg. Drugie miejsce zajął, Szymon Bielecki z Zamku Gołańcz a trzecie Szymon Lisiak z Budowlanych - Całus.
Tradycją memoriałów im Mariana Głuszka jest to, że wszyscy zawodnicy, bez względu na zajęte miejsce, wyjeżdżają z pamiątkami z zawodów x w tym roku każdy otrzymał pamiątkowy medal. Najlepszej zawodniczce i najlepszemu zawodnikowi wręczone zostały puchary. Puchary odebrali także przedstawiciele trzech pierwszych klubów za rywalizację drużynową. Pierwsze miejsce przypadło zawodnikom Promienia Opalenica, drugie zajął LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, a trzecie Zamek Gołańcz.

dodano: 21.03.2018