I edycja Wielobojów Atletycznych „Szukamy nowych talentów” ActiveSport

W drugiej połowie marca w Zielonej Górze odbyła się pierwsza edycja wielobojów atletycznych dla dzieci w wieku 8-12 lat, organizowana przez Stowarzyszenie ActiveSport. Cykl zawodów dla młodych zawodników jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i realizowany jest pod nazwą „Szukamy nowych talentów”.

Program jest skierowany do dzieci z klubów czterech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Podczas pierwszej edycji jedynym klubem reprezentującym Wielkopolskę był LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. Na zawody z klubu pojechała siedmioro młodych adeptów sztangi, byli to: Kinga Bimkiewicz, Adrian Krupa, Adrian Piosik, Julian Błaszczyk, Jakub Łuczak, Kacper Łuczak, Dawid Chojnacki, pod opieką Marcina Lampe i Krzysztofa Chorodeckiego. Nasza siódemka okazała się najliczniejszą grupą dzieci z jednego klubu

 

W pierwszej części zawodnicy rywalizowali w biegu zawrotnym 4x10 (liczył się czas), skoku z miejsca w dal obunóż (mierzona była odległość), oraz w skłonach z leżenia, czyli popularnych „brzuszkach” (liczba poprawnych powtórzeń w ciągu 30 sekund. Każdą konkurencje zawodnik powtarzał dwa razy, a do protokołu wpisywany był najlepszy wynik.
Druga część zawodów, to wykonanie boju podnoszenia ciężarów – tym razem było to rwanie. Troje sędziów oceniało jednak tylko jakość wykonania boju, a nie liczył się ciężar na sztandze. Młodzi zawodnicy wyciągu dwóch minut wykonywał trzy podejścia. Każde z nich było oceniane w skali od 1 do 10.

Zawodnicy startowali w czterech grupach:
1. Dziewczynki do lat 10
2. Dziewczynki do lat 12
3. Chłopcy do lat 10
4. Chłopcy do lat 12

W grupie dziewczynek do lat 10, zawodniczka LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, Kinga Bimkiewicz zajęła trzecie miejsce. Pozostała szóstka zawodników z Nowego Tomyśla startowała w grupie chłopców do lat 12 i zajęli kolejno miejsca: 9 - Dawid Chojnacki, 8 - Adrian Piosik, 6 - Jakub Łuczak, 5 - Kacper Łuczak, 4 - Julian Błaszczyk, 3 - Adrian Krupa.
Zawodnicy każdej kategorii plasujących się w pierwszej trójce otrzymali okazałe puchary, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.

Dla wielu z tych młodych ludzi, był to pierwszy medal w życiu – powiedział Marcin Lampe – być może niektórzy z nich wyrosną na mistrzów Polski, czy nawet będą zdobywać medale na miedzynarodowych imprezach. Oby ten medal, który zdobyli w Zielonej Górze, był dla nich dobrym początkiem fajnej zawodniczej kariery.
Prowadzona jest rownież klasyfikacja drużynowa. Jej wyniki będą oficjalnie podane po wszystkich czterech edycjach programu prowadzonego przez Stowarzyszenie ActiveSport. Wiemy, że po pierwszej edycji Nowotomyślanie zajmują pierwsze miejsce.
Na koniec tej wspaniałej zabawy, ale także często dużych emocji dla młodych zawodników, organizatorzy zadbali o ciepły posiłek.
Trenerzy z Nowego Tomyśla bardzo dobrze ocenili organizację zawodów. Mówili, że wszystko było zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Organizatorzy zadbali też o dobrą atmosferę i bezpieczeństwo dzieciaków.
Kolejne edycje Wielobojów Atletycznych ActiveSportSport „Szukamy nowych talentów” odbędą się: 29 kwietnia w Policach, 22 września w Myśliborzu i ostatnia 17 listopada, ponownie w Zielonej Górze.

 

dodano: 21.03.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA