Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży ponownie w Nowym Tomyślu

Już w zeszłym roku działacze LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, czekali na decyzję Zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, dotyczącą ponownego przyznania Nowemu Tomyślowi Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży.
Jeszcze z początkiem roku sporo było niewiadomych w tym temacie i z niecierpliwoscią wyczekiwałyśmy decyzji władz związku – powiedział prezes klubu Jerzy Nowak - Wreszcie Zarząd PZPC podjął decyzję, którą teraz przekazujemy naszym kibicom i sympatykom, bo to duży sukces naszego klubu. Finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki OSSM ponownie zawitał do naszego miasta.


Od 1 marca w nowotomyskim OSSM, zorganizowanym przy LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, szkoli siedmiu zawodników spełniających odpowiednie kryteria wynikowe, wyznaczone przez PZPC. Powstanie takiego ośrodka w Nowym Tomyślu, to duże docenienie działaczy I trenerów nowotomyskiego klubu.
Poza tym władze w Warszawie podjęły jeszcze jedną ważną dla Nowego Tomyśla decyzję. LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, został organizatorem tegorocznego Indywidualnego Pucharu Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Zawody odbędą się 15 września, a TVP Sport będzie prowadzić na transmisję na żywo z hali Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu. Przypominamy również że już 30 marca o godzinie 17.00 Nowotomyślanie powinni usiąść przed telewizorami, włączyć kanał EuroSport 1 i kibicować naszej Patrycji Piechowiak, która właśnie wtedy będzie walczyła o medal Mistrzostw Europy Seniorek w Bukareszcie.
Najbliższe zawody, jakie odbędą się w siłowni klubowej, to:
8 kwietnia - Mistrzostwa Wielkopolski LZS do lat 15 i 17
28 kwietnia – Drugi rzut I ligi Nowy Tomyśl,
29 kwietnia II edycja Wielobojów Atletycznych.

 

dodano: 21.03.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA