Sukces zawodników LKS „Budowlani - Całus” Nowy Tomyśl - tym razem w plebiscycie „Najlepszy sportowiec roku 2017”, organizowanym przez nowotomyski OSiR

Nowotomyski OSiR po raz pierwszy w swojej działaności zorganizował plebiscyt na najlepszego sportowca roku. Gala plebiscytu odbyła się 15 marca w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. Spora grupa zawodników, działaczy trenerów i sympatyków LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, punktualnie o godzinie 17.00 stawiła się w Sali widowiskowej NOK, by przekonać się o wynikach plebiscytu, które przez organizatorów do końca były utrzymywane w tajemnicy. Wyniki plebiscytu okazały się dla nowotomyskich sztangistów wyjątkowo dobre, ponieważ w pierwszej dziesiątce najlepszych sportowców gminy Nowy Tomyśl, znalazła się aż trójka zawodników. Prowadzący galę, dyrektor OSiR, Pan Artur Łoziński, rozpoczął ujawnianie wyników od dziesiątego miejsca. Szóstym w tej klasyfikacji został Kacper Przybył, którego największym osiągnięciem było zajęcie szóstego miejsca w Mistrzostwach Europy do lat 15.

Wszyscy z niepokojem wyczekiwałyśmy na miejsca pozostałej dwójki naszych zawodników, Pauliny Kudłaszyk i Martina Stasika – powiedział, obecny na gali, prezes klubu Jerzy Nowak. Okazało się, że Paulina zajęła drugie miejsce, co oczywiście nie dziwi, ponieważ Paulina w 2017 roku była srebrną medalistką mistrzostw Polski do lat 20. W tej samej kategorii wiekowej na mistrzostwach Europy, była dziewiąta, a na seniorskich mistrzostwach Polski, uplasowała się tuż za podium, czyli na czwartej pozycji.

Najlepszym sportowcem gminy Nowy Tomyśl został Martin Stasik i specjalnie nie ma co się dziwić, bo w gronie nominowanych był jedynym medalistą Mistrzostw Europy (srebro w ME do lat 17).

Cała dziesiątka otrzymała stosowne dyplomy, oraz rzeczowe nagrody, a pierwsza trójka piękne statuetki. Nagrody wręczali Dyrektor OSiR Artur Łoziński, Naczelnik Wydziału Oświaty UM, Katarzyna Łukasiewicz, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Brambor.
Bardzo cieszymy się, że tradycja plebiscytu na najlepszego sportowca Nowego Tomyśla, została przez OSiR reaktywowana – powiedział trener klubowy Marcin Lampe - Podobno ostatni taki plebiscyt odbył się w latach sześćdziesiątych poprzedniego stulecia. To naprawdę miłe docenienie całorocznej pracy najlepszych sportowców naszego terenu.

Po zakończeniu części oficjalnej organizatorzy gali zaprosili wszystkich obecnych w sali Nowotomyskiego Ośrodka Kultury, na słodki poczęstunek.

dodano: 22.03.2018