Mistrzostwa Polski do lat 20 w Mroczy

Dla zawodników LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, zakończyły się starty w Mistrzostwach Polski do lat 20 w Mroczy. Razem z trenerem Marcinem Lampe na zawody pojechało czterech zawodników. Jeszcze przed wyjazdem zapytaliśmy trenera o skład nowotomyślan. Oto co nam powiedział:

Prezentacja kategorii do 69 kg w której startował Piotr Kudłaszyk (drugi z lewej strony)

Przede wszystkim powracający na ogólnopolskie pomosty po półtorarocznej, związanej z kontuzją, Piotr Kudłaszyk startujący w swojej stałej kategorii wagowej do 69 kg. Liczę na dobry powrót. Aleksander Błoszyk, który miał się przetrzeć na tych ważnych zawodach. Start w kategorii do 77 kg. W kategorii do 85 kg startuje Damian Keller, tu liczę na pewno na pierwszą szóstkę No i w kategorii do 105 kg Mikołaj Krukowski. Przede wszystkim liczę na to, że przynajmniej trójka z tych zawodników zapunktuje dla klubu i że z Mroczy wyjedziemy przynajmniej z 25 – 26 punktami. Tym bardziej, że są to pierwsze punktowane zawody, a jak wiadomo jak się dobrze zacznie…”
Marcin Lampe trochę pomylił się w swoich ocenach, ponieważ wszyscy Nowotomyślanie zapunktowali dla klubu. Trojka z naszych startowała już w sobotę. Pierwszy z nich stanął na pomoście Piotr Kudłaszyk. Wszyscy zastanawiali się jak Piotr wypadnie pod tak długiej absencji? Mistrz powrócił jak Feniks z popiołów. Piotrek wyrwał 118 kg, drugi Jakub Wiatrowicz z Mroczy (110 kg), trzeci Dominik Góralski z Polwica Wierzbno (105 kg). Po rwaniu był pierwszy z przewaga 8 kilogramów nad drugim zawodnikiem. Wiadomo, że Piotrek po tak długiej przerwie, nie jest jeszcze w optymalnej formie, dlatego czekaliśmy na to jak wyglądać będzie rywalizacja w podrzucie. Okazało się, iż rywale zawodnika z Nowego Tomyśla w tym dniu również nie mogli wykazać się najwyższą formą, a Piotrek nie dał sobie odebrać wywalczonego w rwaniu pierwszego miejsca. W podrzucie zaliczył znów wszystkie podejścia (135/140/145 kg), co w dwuboju dało mu 263 kg w dwuboju. Drugi w rywalizacji Dominik Góralski z wynikiem 259 kg, a trzeci Jakub Wiatrowicz z wynikiem 250 kg. Piotr Kudłaszyk zostaje po raz kolejny mistrzem Polski, dając klubowi 15 punktów.

Piotr Kudłaszyk z trenerem Marcinem Lampe na pierwszym miejscu podium

W kategorii do 77 kg, wystartował Aleksander Błoszyk, który zdobył jeden punkt, zajmując piętnaste miejsce.
Trzeci nasz zawodnik, to Damian Keller. Damian wystartował bardzo dobrze, w rwaniu pobił swój rekord życiowy, tym samym ustanowił rownież rekord klubowy w kategorii do 85 kg, który teraz wynosi 125 kg. W podrzucie dołożył 145 kg. Wynik ten dał mu piąte miejsce i 8 punktów dla klubu.

Piąty zawodnik w kraju w kategorii do 85 kg - Damian Keller

W niedzielę wystartował ostatni zawodnik z Nowego Tomyśla – Mikołaj Krukowski w kategorii do 105 kg. W rwaniu po zaliczeniu 100 kg, zrezygnował z trzeciego podejścia ze względu na nadwyrężony łokieć. W podrzucie w ostatnim wyjściu na pomost pokonał ciężar 133 kg, co dało mu ósme miejsce i 5 punktów dla klubu.

Mikołaj Krukowski w boju rwania

Ostatecznie LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl zdobyli 29 punktów, co jest wyśmienitym startem w ministerialnej rywalizacji dzieci i młodzieży. Przypomnijmy, że nowotomyscy sztangiści, to klub który dla gminy i powiatu zdobywa najwiecej punktów w tej rywalizacji ze wszystkich klubów sportowych. Po powrocie z Mroczy zapytaliśmy Marcina Lampe, jak ocenia start zawodników. Wyniki i miejsca jakie zajęli moi zawodnicy, są bardzo dobre, wręcz powyżej oczekiwań. Wszyscy zapunktowali. Piotrek zdobył mistrzostwo, po tak długiej przerwie w startach i praktycznie dwumiesięcznym treningu. Bardzo tez jestem zadowolony ze startu Damiana i Mikołaja. Wynik punktowy wyśmienity. Oby tak dalej. Następna okazja do podwyższenia wyniku punktacji będzie 9 – 10 czerwca podczas mistrzostw Polski do lat 23 w Ciechanowie.

Nasza ekipa, oraz koledzy z klubu, którzy pojechali kibicować naszym 

dodano: 15.04.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA