Wieloboje atletyczne ActivSport w Policach

Na sam koniec kwietnia w Policach odbyła się II edycja wielobojów atletycznych, które organizuje stowarzyszenie ActivSport przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 


W zawodach startują dzieci do lat 12, które na co dzień trenują w klubach podnoszenia ciężarów. W zawodach ciężarowych przepisy pozwalają startować od 13 roku życia – powiedział prezes LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, Jerzy Nowak – dlatego stosunkowo często organizujmy dla nich rywalizacje właśnie w wielobojach atletycznych. Inicjatywa ActivSport jest bardzo dobra, bo najmłodsi w klubach mogą rywalizować z kolegami, nawet z innych województw.
Tym razem do Polic pojechała piątka najmłodszych adeptów sztangi: Kinga Bimkiewicz, Julian Błaszczyk, Adrian Piosik, Kacper Łuczak i Dawid Chojnacki. Zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy wiekowe – 7 do 10 lat, oraz 11 – 12 lat. Wszyscy rywalizowali czterech konkurencjach - skłony z leżenia (tzw. Brzuszki), trójskok obunóż w dal z miejsca, rzut piłka lekarska zza głowy, oraz bój ciężarowy w podrzucie, który przez sędziów oceniany jest tylko pod względem jakości technik (nie liczy się udźwignięty ciężar.
Jak zwykle dla dzieci była to świetna zabawa, chociaż cała piątka naszych zawodników podchodziła do rywalizacji bardzo poważnie. Duch rywalizacji zadziałał – z uśmiechem dodał Jerzy Nowak.

dodano: 04.05.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA