Ogólnopolskie wieloboje atletyczne w Kleszczowie

Pierwsza niedziela maja. W kleszczowskiej hali sportowej wystawione są medale, dyplomy. Sama hala przygotowana do zawodów. Taki widok zobaczyły ekipy z całej Polski, które przyjechały na Ogólnopolski Turniej Sportowy Active Cup w rywalizacji wielobojów atletycznych. Ambasadorem turnieju był Mistrzostw Olimpijski z Pekinu - Szymon Kołecki, jeden z najbardziej utytułowanych i popularnych sportowców w naszym kraju, a obecnie zawodnik MMA.

 


Oficjalnymi partnerami ACTIVE CUP są: LKS Omega Kleszczów Sekcja Podnoszenia Ciężarów, Gmina Kleszczów, Solpark Kleszczów - Rekreacja Sport Szkolenia, Ministerstwo Sportu i Turystyki, JAKO Polska, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów i Szkółka Roślin Ozdobnych Dąbrówka.
W zawodach tych startują najmłodsi adepci podnoszenia ciężarów, czyli tacy którzy ze względu na wiek, nie mogą startować jeszcze w zawodach dwuboju olimpijskiego. LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, reprezentowali czterej zawodnicy. Julian Błaszczyk w kategorii do lat 10, oraz w kategorii do lat 12: Adrian Krupa, Kacper Łuczak, Dawid Chojnacki.
Jak zwykle podczas rywalizacji wielobojowej młodzi zawodnicy rywalizowali w biegu wahadłowym 4 x 10 metrów, rzucie piłką lekarską, oraz trójskoku obunóż z miejsca. Drugim etapem rywalizacji były boje ciężarowe, oceniane przez sędziów za jakość wykonania, bez względu na udźwignięty ciężar. Dziewczęta rywalizowały w rwaniu, chłopcy zaś w podrzucie. Wsród dziesięciolatków Julian Błaszczyk wywalczył 317 punktów, co dało mu pewne drugie miejsce w rywalizacji. Dwunastolatkowie z Nowego Tomyśla rownież pokazali się z dobrej strony, szczególnie Adrian Krupa, który z wynikiem 321 punktów zdecydowanie wygrał rywalizację w tej kategorii wiekowej.

Niedaleko za podium bo na piątym miejscu uplasował się Kacper Łuczak z wynikiem 250 punktów, a Dawid Chojnacki zebrał 193 punkty, co dało mu dziewiętnaste miejsce w rywalizacji.
Najważniejszy jednak był dla tych młodych sportowców sam udział w tak ważnej i dużej imprezie sportowej, sportowa rywalizacja z rówieśnikami z całego kraju. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, medale, koszulki, drobne upominki i słodycze, a najlepsi w swoich grupach wiekowych – okazałe puchary. Zmagania młodych sportowców przez cały czas bacznie obserwował Szymon Kołecki – Mistrz Olimpijski z Pekinu. Po zawodach chętnie fotografował się z dzieciakami, co dla nich było ważnym przeżyciem. Zapytaliśmy Szymona Kołeckiego o jego opinie na temat takiej formy rywalizacji dzieci:
- uważam, że są to jedne z lepiej wydanych pieniędzy ministerialnych na sport najmłodszych. W takich sportach jak podnoszenie ciężarów, zawodnik może startować dopiero po ukończeniu trzynastego roku życia. Jednak bardzo często młodzi ludzie przychodzą do klubów już w wieku 7 – 8 lat. Trenują, a nie mogą rywalizować ze swoimi kolegami z innych klubów. Tak było kiedyś ze mną. Mój ojciec zabierał mnie ze sobą na siłownię, wiec dźwiganie rozpocząłem jako dzieciak. Długo musiałem czekać na pierwszą ogólnopolską rywalizacje z równieśnikami. Dzięki wielobojom atletycznych ta sytuacja się zmieniła. Tę formę rywalizacji wprowadziliśmy za czasów mojego prezesowania PZPC i bardzo się cieszę, że są ludzie którzy to kontynuują.

 

dodano: 11.05.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA