Wspaniałe debiuty, wyśmienite starty doświadczonych zawodników. Worek medali na Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu.

W drugi weekend maja w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w podnoszeniu ciężarów do lat 15 i 17. Trzydniowa impreza zgromadziła 250 zawodników (146 zawodników i 104 dziewczynki).
LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl wystawił bardzo silną ekipę, czego dowodem jest liczba przywiezionych medali, a przede wszystkim zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji klubowej, w której to Nowotomyślanie ustąpili tylko zawodnikom LKS Dobryszyce. Klub ten wyprzedził nasz team jedynie o dwa punkty w stosunku 78 do 76. Trzecie miejsce zajął LKS Znicz Biłgoraj z wynikiem 62 pkt. Tym większy to sukces „budowlani – Całus” bo w Zamościu było 49 klubów z całej Polski.

Ekipa LKS „Budowlani - Całus” Nowy Tomyśl przed słynnym zamojskim ratuszem

To co mnie najbardziej cieszy – powiedział nam trener Marcin Lampe – to dwa fakty. Pierwszy to wysoka forma kluczowych zawodników. Drugi sprawił mi chyba jeszcze większą radość, bo nie pamietam kiedy, aż tak dobrze sprawili się debiutanci na imprezie rangi mistrzostw Polski. W tym roku jakoś tak się stało, że debiutowały same dziewczyny w kategorii wiekowej do lat 15.
Z debiutantek do Zamościa pojechały: Oliwia Przybył, która w kategorii do 44 kg. zajęła czwarte miejsce. Patrycja Górna, której debiucie na tak ważnych zawodach w kategorii do 48 kg, została brązowa medalistką mistrzostw Polski. W tej samej kategorii pierwszy raz wystartowała zawodniczka z podsekcji w Bolewicach – Alicja Zawarta, zajmując punktowane dziesiąte miejsce. W kat 58 kg, kolejna debiutantka, Paulina Michalska zajęła szóste miejsce. Piąta do 69 kg była Martyna Rosolska i w najcięższej kategorii + 75 kg szósta była Kinga Flieger nowa twarz podsekcji w Kuślinie.
W wyższej kategorii wiekowej wystartowały zawodniczki dla których start w zawodach takiej rangi nie był już nowością. W kategorii do 69 kg nie zawiodła faworytka Klaudia Cicha, która została mistrzynią kraju, wygrywając z kolejną zawodniczką przewagą aż 15 kg w dwuboju. Kornelia Dolewa w tej kategorii zajęła miejsce dziesiąte. Karina Mańczak (Podsekcja Kuślin) została brązową medalistką w kategorii do 90 kg.

Na pierwszym miejscu podium mistrzyni Polski Klaudia Cicha z trenerem Jerzym Nowakiem

Brazowa medalistka Mistrzostw Polski Karina Mańczak z trenerem podsekcji Kuślin, Krzysztofem Horodeckim

Wsród piętnastolatków jedynym reprezentantem LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, był Szymon Lisiak, który zgodnie z oczekiwaniami został mistrzem kraju.

Mistrz Polski Szymon Lisiak i jego „wyluzowany” trener (co widać na zdjęciu) Marcin Lampe

W walce o tytuły siedemnastolatków rywalizacje z naszego klubu rozpoczął Tomasz Kowalski, który został srebrnym medalistą w kategorii do 56 kg.

Srebrny medalista Tomasz Kowalski (w czerwonym dresie po lewej stronie zdjęcia)

Mistrzem kraju został Arkadiusz Mocny, który w kategorii do 69 kg drugiego zawodnika pokonał o 26 kilogramów w dwuboju. Na tym sukcesie, start tej kategorii wagowej się nie zakończył, ponieważ brązowym medalistą został Kacper Przybył, a dziewiątym miejscu uplasował się Kacper Perz.

Mistrz Polski Arkadiusz Mocny i znów trener Marcin Lampe

Jednak na największy aplauz i podziw publiczności zasłużył najbardziej utytułowany z nowotomyślan, startujący w Zamościu – Martin Stasik. Oczywiście był on zdecydowanym faworytem, jednak styl w jakim pokonał konkurentów był imponujący. Martin startował w kategorii do 62 kg. Zaliczył „tylko” cztery podejścia, a drugiego zawodnika na podium pokonał w dwuboju aż o 60 kg! Martin zdecydowanie wygrał również klasyfikacje open wsród siedemnastolatków.

Martin Stasik - mistrz Polski i jego dumny trener Jerzy Nowak

Zadowolony ze startu nowotomyślan był rownież prezes Jerzy Nowak – jestem bardzo zadowolony, że nasza praca w klubie i w podsekcjach daje takie efekty. Przywieźliśmy przysłowiowy worek medali i gdyby nie absencja jednego zawodnika, który miał pojechać do Zamościa, to jestem przekonany, że moglibyśmy nawet wygrać klasyfikację klubową. A ja mam jeszcze jedną satysfakcję. Przecież jestem również prezesem Wielkopolskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Oprócz LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, bardzo dobrze wystartowały inne kluby Wielkopolski. Promień Opalenica zajęła szóste miejsce, zdobywając 43 punkty. Do tego zawodnicy z klubów Zamek Gołańcz, którzy zajęli siedemnaste miejsce z 27 punktami. Jedenaście punktów dołożyli zawodnicy Kajaku Trzcianka i Chrobrego Gniezno. Sumując wyniki wszystkich klubów, Wielkopolska zdobyła 157 punktów, zajmując trzecie miejsce. Jest się czym pochwalić.
Podsumowując zawodnicy LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl zdobyli osiem medali: cztery złote, jeden srebrny i trzy brązowe.

dodano: 13.05.2018