LKS BUDOWLANI TNT

Eliminacje do OOM w Nowym Tomyślu

Na początku czerwca w nowotomyskim Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów dziewiętnaście zawodniczek i dwudziestu ośmiu zawodników z czternastu klubów walczyło o awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Takie eliminacje odbywały się w tym samym terminie w czterech miejscach w Polsce. LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl do zawodów wystawił trzy dziewczęta i sześciu chłopców w wieku 16 – 17 lat, bo to właśnie zawodnicy w tym przedziale wiekowym startują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która ma rangę mistrzostw Polski.

Rywalizacja odbywała się w trzech grupach – jednej dziewcząt i dwóch chłopców. Wyniki nowotomyskich zawodników pokazały, że „Budowlani – Całus” to jeden z wiodących klubów podnoszenia ciężarów w kraju. Do finału OOM zakwalifikowały się Klaudia Cicha i Karina Mańczak i pięciu chłopców: Tomasz Kowalski, Martin Stasik, Kacper Perz, Arkadiusz Mocny i Kacper Przybył. To bardzo dobry wynik – powiedział trener Marcin Lampe - bo w Piekarach Śląskich w dniach 28.06 – 1.07 wystartuje łącznie 182 zawodników z ponad stu klubów z całego kraju, wiec wprowadzenie siedmioro zawodników uważam za nasz sukces. Tym większy to sukces, że pięcioro zawodników w nowotomyskich eliminacjach zajęło pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych, byli to: Klaudia Cicha, Karina Mańczak, Tomasz Kowalski, Martin Stasik i Arkadiusz Mocny, a Kacper Przybył zajął trzecie miejsce. W klasyfikacji open, czyli rywalizacji wszystkich dziewcząt wygrała Klaudia. Zaś wsród wszystkich chłopców Arek był drugi, a Martin zdecydowanie wygrał.
W rozmowie trenerzy klubowi, zdradzili nam, iż uważają że wsród tej siódemki zawodników, jest trojka tak zwanych pewniaków do medalu, ale są też duże szanse na większą liczbę krążków w Piekarach Śląskich. Czego oczywiście naszym nowotomyskim sztangistów bardzo życzymy.

dodano: 08.06.2018