Zwycięstwo w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23

W dniach 9 – 10 czerwca w Ciechanowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Można powiedzieć, że był to historyczny start LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. Po raz pierwszy Nowotomyska ekipa wygrała rywalizacje drużynową w tej trudnej kategorii wiekowej (zawodnicy od 21 do 23 lat). Pierwszy dzień Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w Ciechanowie to rywalizacja kobiet. LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl wystawił pięć zawodniczek i cała piątka wystartowała wyśmienicie zdobywając dla klubu aż 69 punktów w ministerialnej rywalizacji dzieci i młodzieży.

Zaczęło się bardzo dobrze od startu Pauliny Kudłaszyk w kategorii do 48 kg. Paulina nie dała szans rywalkom zdobywając tytuł mistrzyni kraju, a przy okazji 25 punktów dla klubu. W kategorii do 53 kg szóste miejsce zajęła Monika Kęsy (8 pkt) – to wyśmienity start ponieważ był to debiut Moniki na zawodach rangi mistrzostw Polski. W kategorii do 58 kg reprezentowała Nowy Tomyśl Katarzyna Lorenc, zajęła czwarte miejsce (12 pkt), a rwaniu wywalczyła mały brązowy medal. Rownież czwarte miejsce i 12 punktów zajęła w kategorii do 63 kg, Nicol Miszczykowicz. Ostatnia w tym dniu z naszej ekipy startowała Wiktoria Tórz, która z dorobkiem 10 punktów uplasowała się na piątym miejscu.
Dziewczyny pokazały się z wyśmienitej strony – powiedział trener Marcin Lampe – na pomoście była walka o każdy kilogram, a zdobycz 67 punktów bardzo nas cieszy. Jeśli tylko jutro wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, to z Ciechanowa wyjedziemy z dorobkiem ponad stu punktów. Jeżeli się to uda, to z dużym prawdopodobieństwem w tym roku pobijemy rekord klubowy w liczbie punktów.
Jutro mamy rownież szanse na medale.
Te szanse to start trzech zawodników LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. W kategorii do 56 kg Karol Cyprowski, i w + 105 kg Mateusz Miczyński i Radosław Jarnut. Karol zajął ratę miejsce I mały brązowy medal w rwaniu, zdobywając 16 pkt. Tyle samo punktów przywiezie Mateusz, który rownież zajął czwarte miejsce I mały brązowy medal, tym razem w podrzucie. Radosław został brązowym medalistą mistrzostw Polski z dorobkiem 18 punktów. Ostateczny wynik to 117 punktów i pierwsze miejsce drużynowo. Druga ekipa, Talentu Wrocław zdobyła 111 punktów, a zawodnicy z Budowlanych Opole zdobyli 86 punktów, zajmując trzecie miejsce.
Zapytaliśmy prezesa klubu Jerzego Nowaka jak ocenia start swoich podopiecznych. Jestem naprawdę bardzo zadowolony. Historyczne zwycięstwo w drużynówce. Dwa medale w dwuboju plus kilka za rwanie i podrzut. Zdecydowanie wkraczamy z tarczą. Po mistrzostwach Polski do lat 20 mieliśmy 29 punktów, teraz jest już ich 146, a to rzeczywiście oznacza, że po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która już niedługo bo w dniach 29 czerwca – 1 lipca, oraz po mistrzostwach Polski do lat 15, mamy szanse po raz pierwszy przekroczyć wynik 200 punktów, a to dla klubu bardzo istotne, bo przelicza się to na dotację z ministerstwa. Gratuluję całej ósemce, która reprezentowała LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl w Ciechanowie.

dodano: 10.06.2018