Akademickie Mistrzostwa Polski już za nami

Już tradycyjnie w Częstochowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Nie zabrakło na tych zawodach LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. Tym razem reprezentowały nasz klub same panie, były to: Monika Kęsy (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu), Nicol Miszczykowicz (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Wiktoria Tórz (Collegium da Vinci w Poznaniu), trenerka na zawodach, była medalistka mistrzostw Polski seniorek Dobrosława Kucharzak.

I


Monika Kęsy startowała w kategorii wagowej do 53 kg, plasując się tuż za podium, na czwartym miejscu. W rwaniu Monika pobiła swój rekord życiowy 43 kg, podrzucie pokonała ciężar 58 kg. Kolejną zawodniczka na codzień reprezentującą nowotomyskie ciężary, była Nicol Miszczykowicz w kategorii do 58 kg. Nicol przysporzyła trochę nerwów – powiedziała Dobrosława Kucharzak. Dobre rwanie (65 kg – nowa życiówka) spowodowało, że miałyśmy 5 kg przewagi nad czwartą zawodniczką. Wiedziałyśmy że rywalka może dobrze wystartować w podrzucie i będzie walczyć o podium. Nicol zaliczyła w pierwszym podejściu 70 kg, w drugim 75 kg, co już w tym momencie było jej życiówką. Jednak mogło to się okazać za mało. Nicol w trzecim podejściu miała na sztandze 78 kg i niestety podejście to nie zostało zaliczone. Oczywiście rywalka musiała iść na całość i atakować ciężar 81 kg, żeby wyprzedzić Nicol. Jednak okazało się, że dla Martyny Rusak, która reprezentowała pruszkowską uczelnię, był to ciężar z którym w tym dniu sobie nie poradziła. To była piękna walka na pomoście I tym razem zwycięska dla Nicol, która została brązową medalistką Akademickich Mistrzostw Polski.
Trzecia zawodniczka z naszego klubu Wiktoria startowała w kategorii do 63 kg. Wiktoria rownież swój start może zaliczyć do udanych. Wynik 58 kg w rwaniu i 75 kg w podrzucie, pozwolił jej zająć czwarte miejsce, wyprzedzając kolejną zawodniczkę, aż o 30 kg w dwuboju.
Jak widać LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl budowlani, mają dobrych zawodników w każdej grupie wiekowej. Nasze studentki godnie zaprezentowały barwy swoich uczelni, ale także nowotomyskie ciężary.

dodano: 24.06.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA