Wielkopolskie Wieloboje Atletyczne

W czerwcu w Gołańczy odbyła się pierwsza edycja wielkopolskich wieloboi atletycznych, czyli zawodów dla dzieci w wieku 7-12 lat. Jak zwykle rywalizacja odbyła w trzech konkurencjach ogólnorozwojowych (bieg 4x10 m, trójskok obunóż z miejsca i rzut piłką lekarską) oraz bojów rwania lub podrzutu, ale ocenianych tylko i wyłącznie za technikę wykonania, a nie ciężar. W zawodach wzięło udział 12 dziewczynek i 14 chłopców z sześciu wielkopolskich klubów : GKS Zamek Gołańcz, UKS Kajak Trzcianka, KS Promień Opalenica, UKS Gryf Lwówek, LKS Budowlani - całus Nowy Tomyśl, oraz Sztanga Bojanowo.

Najlepiej z naszego klubu najlepiej zaprezentowali się: Kinga Bimkiewicz, która zajęła drugie miejsce w swojej grupie wiekowej oraz Julian Błaszczyk, również wicemistrz swojej kategorii. Bardzo dany start zaliczyły dzieci z UKS Gryf Lwówek, wsród tego zespołu najlepiej wypadła Milena Świderska zwyciężając swoją grupę, zaś trzecie miejsce zajął Filip Grynia. Zespołowo pierwsze miejsce zajęli gospodarze z Zamku Gołańcz, drudzy na podium to ekipa z Gryfu Lwówek, a Budowlani – Całus, zajęli trzecie miejsce.
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, liderzy poszczególnych grup wiekowych pamiątkowe statuetki, w wszyscy uczestnicy zabrali do domów medale i dyplomy.

Tego rodzaju rywalizacja jest bardzo ważna dla dzieci, które trenują w klubie, a nie mają jeszcze trzynastu lat i nie mogą jeszcze stratować w zawodach podnoszenia ciężarów – powiedział nam trener Marcin Lampe - Mają bowiem te dzieci okazję poczuć rywalizację, nauczyć się poprawnego zachowania na ciężarowym pomoście. Jednak chyba najważniejsze są dla nich emocje związane z taką rywalizacją. Miło jest patrzeć na fajne, wysportowane dzieciaki. Chcieliśmy, przy okazji, bardzo podziękować małżeństwu Małgorzacie i Arkadiuszowi Burkowskim, właścicielom firmy Carter International Transport, bo dzięki ich uprzejmości to już kolejne zawody, na które dowiózł nas ich samochód. W czasie gdy Gazeta będzie w druku, nasi zawodnicy bedą rywalizować w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, więc za tydzień poinformujemy o jej wynikach.

dodano: 29.06.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA