Historyczny sukces Budowlanych - Całus w I lidze podnoszenia ciężarów

Finałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, dla klubów walczących o miejsca od szóstego do dziesiątego, odbyła się 8 września na obiektach klubu Impuls Warszawa. W zawodach tych wystartowali zawodnicy z klubów: Lechia Sędziszów, Orlęta Łuków, impuls Warszawa, Górnik Polkowice, oraz LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl.

 

Mimo, że pierwsza piątka ligi walczyła już tydzień temu w Ciechanowie, nasi zawodnicy przy bardzo dobrym wyniku mieli szansę wyprzedzić w punktacji RKS Radomsko, który zajmował czwarty i na piątym miejscu MAKS Tytan Oława. Ostra rywalizacja odbywała się także na dole tabeli, ponieważ dwie ostatnie drużyny według regulaminu I ligi spadają do ligi II.
W ekipie LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, wystartowali: Paulina Kudłaszyk, Piotr Kudłaszyk, Martin Stasik, Kacper Przybył, Arkadiusz Mocny oraz Szymon Lisiak. Najlepiej w naszym zespole wystartował Piotr Kudłaszyk, który zdobył aż 385 punktów. Widać, że zawodnik zaczyna zapominać o kontuzji i związanej z nią przerwie w treningach i startach. Szansa na zajęcie czwartego miejsca w I lidze, podziałał na naszych zawodników motywująco. Zdobyli 1722,8 Co pozwoliło pozwoliło wyprzedzić obydwu wspomnianych rywali. W konsekwencji zajęliśmy czwarte miejsce w I lidze, co jest dla nowotomyskich sztangistów historycznym sukcesem.
Kiedy nowotomyska drużyna wracała z Warszawy skontaktowaliśmy się telefonicznie z prezesem i trenerem kubu, Jerzym Nowakiem i zapytaliśmy go o ocenę startu zawodników: „trudno ten wynik ocenić inaczej jak sukces. Zajęcie miejsca tuż za podium w I lidze podnoszenia ciężarów, to dla nas rzeczywiście historyczny wynik. Miejsce tym potwierdziliśmy, że plasujemy się wsród najlepszych klubów podnoszenia ciężarów w całym kraju. Co dla mnie tez ważne, na wszystkich meczach ligowych startowali tylko i wyłącznie nasi nasi zawodnicy, chociaż dopuszczalnym i praktykowanym jest wypożyczanie zawodników, na te starty, z innych klubów. My przyjęliśmy jednak zasadę, że nie będziemy korzystać z tej możliwości i będziemy rywalizować w lidze, tylko z naszymi zawodnikami. Jak widać z roku na rok jest co raz lepiej, a tegoroczny sukces niesamowicie nas cieszy”.
Teraz przez Budowlanymi – Całus kolejne wyzwanie I to w dwóch odsłonach. Pierwszej organizacyjnej, ponieważ już 15 września w Powiatowym Centrum Sportu i Młodzieżowe Centrum Podnoszenia Ciężarów, odbędzie Indywidualny Puchar Polski Kobiet. Zawody, które na żywo bedą transmitowane przez TVP Sport. Drugie wyzwanie podczas tych zawodów, będzie stało przeze zawodniczką LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, Patrycją Piechowiak, która oczywiście wystartuje w Pucharze. Już teraz organizatorzy zapraszają.

dodano: 08.09.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA