Indywidualny Puchar Polski Kobiet w Nowym Tomyślu

We wrześniu w obiektach Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów i Powiatowego Centrum Sportu, za sprawą LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl odbyła się kolejna impreza transmitowana przez ogólnopolską telewizję. To już drugi raz kiedy organizatorem Indywidualnego Pucharu Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów był nowotomyski klub.

Na starcie stanęło dwanaścieww zawodniczek z całego kraju w tym po raz pierwszy w tej imprezie, aż dwie zawodniczki LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl – najbardziej utytułowana, olimpijka z Rio, Patrycja Piechowiak, oraz Paulina Kudłaszyk.

Paulina Kułaszyk

Impreza zaczęła się od bardzo miłego akcentu, jakim była promocja książki o olimpijczykach powiatu nowotomyskiego w latach 1912 – 2016. Książkę napisał znany nowotomyski regionalista Tomasz Siwiński, a wydawcą został powiat nowotomyski. Bardzo pięknym i wzruszającym momentem, było zaproszenie na sceny wszystkich przybyłych bohaterów tej książki. Każdy z obecnych na sali zawodów otrzymał książkę w prezencie, a kolejka do autora i olimpijczyków stała jeszcze w trakcie trwania zawodów.

Starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki wręczył rownież odznaczenia „Zasłużony dla Powiatu NOwotomyskiego”. W ten sposób zostali uhonorowani Prezes klubu Jerzy Nowak, Patrycja Piechowiak i złoty medalista olimpijski, Szymon Kołecki.

Po tej miłej uroczystości punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczęła się rywalizacja w Indywidualnym Pucharze Polski Kobiet. Pod nieobecność Joanny Łochowskiej, która w historii tych zawodów najcześciej wygrywała, na nowotomyskim pomoście rywalizacja o zwycięstwo trwała praktycznie do ostatniego podejścia. O tym, że walka była wyrównana, niech świadczą minimalne różnice punktowe miedzy zawodniczkami, które stanęły na podium. Wygrała Małgorzata Wiejak z Zawiszy Bydgoszcz (247, 8 pkt), drugie miejsce zajęła Katarzyna Kraska z Budowlanych Opole (247, 3 pkt) a na trzecim miejscu podium stanęła Jolanta Wiór z GKS transfer – Andaluzja Piekary Śląskie. Patrycja Piechowiak zajęła siódme miejsce, ale również z wynikiem, który niewiele odbiegał od pierwszej trójki (238,5 pkt), a Paulina Kudłaszyk uplasowała się na jedenastym miejscu.

Dla naszych zawodniczek było to ostatnie przetarcie przed najważniejszą tegoroczną imprezą w Polsce, czyli Mistrzostwami Polski Seniorek i Seniorów z których zamieścimy relację w kolejnych doniesieniach.

dodano: 25.09.2018