Wieloboje atletyczne ActivSport w Myśliborzu

W sobotę 22 września w Myśliborzu odbyła się III edycja Wieloboi atletycznych pod nazwą ,,Szukamy młodych talentów" organizowana przez stowarzyszenie Activesport,a współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Na starcie stanęły dzieci w wieku 8-12 lat z sześciu klubów z trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego oraz wielkopolskiego. Nasze województwo reprezentowała dziesięcioosobowa drużyna LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl. Było to: Weronika Bimkiewicz, Kinga Bimkiewicz, Milena Świderska, Marcelina Tylkowska, Adrian krupa, Krupa, Nikodem Torchała, Kacper Łuczak, Paweł Obst, Julian Błaszczyk, Adrian Piosik.


Zawody tradycyjnie odbywały się w trzech konkurencjach atletycznych: bieg 4x10, skłony z leżenia (tzw. brzuszki) i skok w dal obunóż z miejsca, oraz jedna technik podnoszenia ciężarów, tym razem był to bój rwania.


Dzieci podzielone były na cztery grupy dziewczynki i chłopcy do lat 10 i do 12. Zawody organizowane przez ActiveSport zawsze mają bardzo dobra oprawę, a organizatorzy zawsze dbają o dobrą atmosferę. Najmłodsi adepci nowotomyskich ciężarów również zadbali o dobrą atmosferę w samym zespole. W grupie dziewcząt do lat 10, ośmioletnia Weronika Bimkiewicz zajęła czwarte miejsce a do trzeciego zabrakło zaledwie jednego punktu. Wśród chłopców tej kategorii wiekowej wygrał Nikodem Torchała. Milena Swiderska wygrała rywalizację dwunastolatek, tak samo jak wsród dwunastolatków Adrian Krupa, a czwarte miejsce zajął Julian Błaszczyk.

Oczywiście zawody te przede wszystkim traktujemy jako dobrą zabawę – powiedział na, trener Marcin Lampe - jednak zwycięstwo w trzech z czterech grup bardzo mnie cieszy. Już niedługo wielu z tych młodych ludzi, pierwszy raz stanie na pomoście ciężarowych i będzie rywalizować nawet o medale mistrzostw Polski do lat 15. Przed nami jeszcze jedna, ostatnia edycja Wieloboi atletycznych organizowanych przez ActivSport. Odbędą się one 17 listopada w Zielonej Górze.

dodano: 25.09.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA