Mistrzostwa Wielkopolskiw Gołańczy

W niedzielę 23 września w wielkopolskiej Gołańczy, dobyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików do lat 15 i Juniorów do lat 17. LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl wystawili w tych zawodach aż dwunastu zawodników. Dziewięciu młodzików i trzech juniorów.

Dla dziewiątki młodszych zawodników był to ostatni sprawdzian a zarazem eliminacje do Mistrzostw Polski Młodzików, które już za dwa tygodnie odbędą się w Ciechanowie. W Gołańczy oprócz „Budowlanych Całus” zawodach udział wzięły udział jeszcze cztery kluby Wielkopolskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, były to: Kajak Trzcianka, Promień Opalenica, GTA Chrobry Gniezno oraz gospodarze Zamek Gołańcz. Czy nasi zawodnicy dobrze pokazali się przed najważniejszą dla nich impreza w roku? Zapytaliśmy o to prezesa i trenera klubu Jerzego Nowaka – Jestem bardzo zadowolony z tego startu. Wielu biło swoje życiowe rekordy. Zdobyliśmy kilkanaście medali z czego sześć złotych. Zwyciężyliśmy rownież w rywalizacji drużynowej. Jeśli nasi młodzi zawodnicy z takim zapałem i walką wystartują w Ciechanowie, to będą to dla nas bardzo dobre zawody. Przypominam, że są to ostatnie zawody w sezonie, których punktacja zalicza się do ministerialnej punktacji dzieci i młodzieży. Już teraz w tej punktacji pobiliśmy swój rekord, więc punkty zdobyte w Ciechanowie, tylko go ten rekord wyśrubują.

Szymon Lisiak 


LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl przyzwyczaili nas już do co raz to nowych sukcesów. Jednak nowotomyscy sztangiści nie spoczywają na laurach i po raz kolejny nie tylko spełniają, ale wręcz przekraczają cele, które sobie zakładają.

dodano: 25.09.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA