Sukcesy na Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów

W dniach 28 – 30 września w podwrocławskich Kobierzycach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów. LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl wystawili na te zawody czteroosobową ekipę, byli to: w kategorii wagowej do 48 kg, Paulina Kudłaszyk, do 69 kg, Patrycja Piechowiak, do 62 kg, Martin Stasik, do 69 kg, Piotr Kudłaszyk.


Nowotomyślanie wykazali się stu procentową skutecznością, zdobywając na tych mistrzostwach cztery medale!
Już w pierwszym dniu dużo radości przysporzyła Paulina Kudłaszyk, zdobywając srebrny medal i tym samym zostając wice mistrzynią Polski. Paulina w rwaniu pokonała ciężar 86 kg, w podrzucie 79, co dało łączny wynik w dwuboju 140 kg.

Wicemistrzyni Polski - Paulina Kudłaszyk 


W sobotę rywalizację zawodników nowotomyskiego klubu rozpoczęła najbardziej utytułowana zawodniczka, Patrycja Piechowiak. Jako zdecydowana faworytka nie zawiodła i ponownie została mistrzynią kraju z wynikami: rwanie 86 kg, podrzut 105 kg, dwubój 191 kg. 

 

Już niedługo o Patrycji Piechowiak, będziemy mowić multimedalistak MP Seniorek

na podium z tatą Wojciechem, który jest trenerem Patrycji 


W tym samym dniu wieczorem startował debiutantów w seniorskich mistrzostwach, Martin Stasik. Walka o medal w tej kategorii była jedną z bardziej emocjonujących na tych zawodach. W rwaniu Martin pokonał ciężar 105 kg i było to jedyne zaliczone podejście w tym boju. Strata do pierwszego zawodnika, wynosiła aż 10 kg. Jednak w boju podrzutu Martin pokazał klasę i waleczność. Pokonał rywali w pięknym stylu i z nowym rekordem życiowym, który teraz wynosi 141 kg (jest to również nowy rekord klubu). Wynik dwuboju, 246 kg, jest również życiówką Martina. Wyśmienity start, wspaniała walka dały naszemu zawodnikowi tytuł Mistrza Polski Seniorów. Medal Martina jest również historycznym krążkiem dla nowotomyskich ciężarów – klub w przyszłym roku będzie obchodzić swoje trzydziestolecie. Trenerzy i działacze klubowi chcieli by na ten jubileusz ogłosić zdobycie przez zawodników klubu przynajmniej 200 medali, licząc tylko krążki rangi mistrzostw Polski, Europy i świata. Właśnie medal Stasika jest tym dwusetnym trofeum.

 

Martn Stasik - Mistrz Polski Seniorów - co za debiut! 

Obik Martina, trener Jerzy Nowak 


Wszyscy nowotomyscy kibice ciężarów, liczyli równfież na dobry start Piotra Kudłaszyka i otwarcie przez niego trzeciej setkikk zdobytych przez klub medali. Piotr po kontuzji, trenuje dopiero kilka miesięcy i start ten był dla niego prawdziwym sprawdzianem formy. Z podanych pierwszych podejść w rwaniu, największy ciężar miał rywal Piotra, Szymon Jurecki, który zaliczył jednak tylko jedno podejście do 130 kg. Piotr zaliczył wszystkie trzy podejścia, pokonując finalnie ciężar 131 kg. Inna sytuacja była w boju podrzutu. Tu Piotr był zdecydowanym faworytem i sprostał temu zadaniu w stu procentacih. Ponownieo zaliczył trzy podejścia, kończąc na wspaniałym wyniku 164 kg, co dało w dwuboju aż 295 kg. Wszystkie trzy wyniki są nowymi rekordami życiowymi Piotra. To pokazuje, że o całkiem niedanej kontuzji, nasz zawodnik z pewnością już nie pamięta.

Mistrz Polski - Piotr Kudłaszyk i trener Marcin Lampe


Patrycja Piechowiak już od kilku lat nas przyzwyczaiła do tego, iż zostaje co roku mistrzynią kraju. Jednak w męskich ciężarach mieliśmy ponad dwudziestoletnią przerwę w tym sukcesie. Ostatnim, który zdobył ten tytuł, będąc zawodnikiem klubu, był oczywiście Paweł Najdek, a było to w roku 1997. Po dwudziestu jeden latach mamy aż dwa męskie złote medale!
Ostatnio LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl przynosili Nowemu Tomyślowi dobre wiadomości z rywalizacji juniorskich ciężarów. Dziś mogą pochwalić się wspaniałym sukcesem w seniorskiej rywalizacji. 201 medali najwyższej rangi, to również wyczyn którym można się chwalić. Jak mówią w klubie – brakuje nam jeszcze tylko medalu Igrzysk Olimpijskich – ale wszystko przed nami!

dodano: 30.09.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA