Udane Mistrzostwa Polski do lat 15

W dniach 5 – 7 października w mazowieckim Ciechanowie, odbyły się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów młodzików do lat 15. W pierwszym dniu Mistrzostw wystartowało pięć zawodniczek reprezentujących LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl.

W pierwszej grupie walczyły ze sobą dziewczęta sklasyfikowane w dwóch kategoriach wagowych, do 44 i do 48 kg. W pierwszej z tych kategorii i to z powodzeniem rywalizowała Oliwia Przybył. Została wicemistrzynią kraju z wynikiem w dwuboju 85 kg. W drugiej z wymienionych kategorii na pomoście pokazała się Patrycja Górna, która miała duże szanse na zdobycie złotego medalu. Jednak po boju rwania Patrycja była dopiero na czwartej pozycji (46 kg). Jednak w podrzucie pokazała wielka klasę, nie tylko odrabiając straty, ale również wyprzedzając konkurentki (61 kg) i zdobywając tytuł mistrzyni Polski. Obydwie zawodniczki zdobyły dla klubu po pięć punktów w ministerialnej rywalizacji dzieci i młodzieży.

W kategorii do 53 kg wystartowała Alicja Zawarta, która zajęła dziewiąte miejsce, bijąc przy tym wszystkie swoje życiowe rekordy. Ósme miejsce zajęła w kategorii do 63 kg, Paulina Michalska, osiągając w dwuboju równe 100 kg i zdobywając dla klubu 3 punkty. Niestety Daria Gruszkiewicz, startująca w kategorii do 69 kg, po dobrym występie w rwaniu – spaliła wszystkie trzy podejścia w podrzucie.


W sobotę wystartował dwóch zawodników z Nowego Tomyśla, Adrian Haładuda startując w kategorii do 50 kg, zdobył dwa punkty dla klubu zajmując dwunaste miejsce i bijąc swój rekord życiowy w dwuboju, który wynosi teraz 74 kg. W kategorii do 62 kg wystartował Kacper Dziamski, zajął dziewiętnaste miejsce. Był to jego debiut i jak twierdzą trenerzy bardzo dobry debiut, bo pobił wszystkie rekordy życiowe.


W ostatnim dniu LKS „Budowlani – Całus” Nowy Tomyśl, reprezentowało znów dwóch zawodników Cyprian Boch w kategorii do 77 kg i Szymon Lisiak w kategorii + 85 kg. Cyprian zajął ósme miejsce z wynikiem 143 kg w dwuboju, zdobywając w ten sposób trzy punkty dla klubu. W ostatniej kategorii mistrzostw Polski do lat 15, wystartował, Szymon Lisiak. 110 kg w rwaniu i nowy rekord w podrzucie, czyli 135 kg pozwolił na zdobycie tytułu wice mistrza Polski i pięć punktów.


Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 15 w Ciechanowie, to ostatnie zawody w sezonie, w których zdobywało się punkty w ministerialnej rywalizacji dzieci i młodzieży. Teraz trenerzy i działacze klubu czekają na oficjalne wyniki tej rywalizacji. Wiemy już na pewno, że będzie to rekordowy wynik dla naszego klubu – powiedział prezes Jerzy Nowak – w tamtym roku mieliśmy 157,5 punktu w tym będzie kilka, kilkanaście punktów więcej. To bardzo mnie cieszy, bo to jeden z wymiernych czynników pokazujących, że klub się rozwija i praca szkoleniowa z zawodnikami jest dobrze prowadzona. 

dodano: 07.10.2018

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA