Sportowe podsumowanie u Budowlanych

Wieczorem 15 grudnia 2018 w miłej atmosferze, odbyło się spotkanie podsumowujące rok sportowy LKS Budowlani – Całus. Zaproszonych gości powitał Prezes Jerzy Nowak, który zwrócił uwagę, że uczestniczymy w historycznym wydarzeniu.


Zwycięstwo we współzawodnictwie dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki, czyli punkty z Mistrzostw Polski czterech grup wiekowych: 13-15 lat MP 15 ,16-17 lat OOM, 18-20 MP 20, 21-23 MMP23 - w tej klasyfikacji nasz klub zdobył 212 pkt wyprzedzając kolejne dwa kluby z podium z dużą przewagą:
1. LKS Budowlani – Całus 212 pkt
2. LKS Dobryszyce – 152 pkt
3. UKS Talent Wrocław 150 pkt

Piątka naszych sportowców startowała w Mistrzostwach Europy we wszystkich grupach wiekowych, jeden w mistrzostwach świata juniorów do lat 20 a Patrycja Piechowiak, zdobyła brązowy medal ME Seniorów.
Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 21 medali Mistrzostw Polski i Europy. Trójka naszych zawodników Paulina Kudłaszyk, Martin Stasik, Piotr Kudłaszyk, została powołana w skład kadry narodowej seniorów i przygotowuje się do najbliższej imprezy seniorskiej w przyszłym roku czyli Mistrzostw Europy, które na początku kwietnia 2019 odbędą się w gruzińskim Batumi. Spotkanie miało jednak charakter podziękowań dla przyjaciół i sympatyków. Wyróżnień było bardzo wiele gdyż, bez darczyńców, wspierających instytucji, firm i osób prywatnych osiągniecie tych sukcesów byłoby niemożliwe. Podziękowania skierowano również do rodziców naszych uczestników ME i MŚ oraz trenerów klubu. Tutaj należy zwrócić uwagę że zawodnicy LKS Budowlani – Całus trenują w 12 miejscach, na terenie naszej gminy, powiatu oraz województwa, a są to:
1. Nowy Tomyśl / Marcin Lampe i Jerzy Nowak,
2. Boruja Kościelna / Romuald Jezierski,
3. Sątopy / Patrycja Piechowiak,
4. Wytomyśl / Patrycja Piechowiak,
5. Bukowiec / Patrycja Piechowiak,
6. Wąsowo / Krzysztof Horodecki,
7. Kuślin / Krzysztof Horodecki,
8. Lwówek / Krzysztof Horodecki i Marcin Lampe,
9. Bolewice / Mateusz Miczyński i Jerzy Nowak,
10. Zbąszyń / Juliusz Zbierski,
11. Pniewy / Mateusz Miczyński,
12. Poznań / Dobrosława Kucharzak,
13. SP 74 Poznań od 1 lutego 2019 / Piotr Słabuszewski.
Ta szeroka ofensywa naszych działań z pewnością przyniesie jeszcze większe sukcesy.
Jeszcze raz wszystkim naszym przyjaciołom dziękujemy!

GALERIA

dodano: 03.01.2019

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA