Turniej Noworoczny za nami

W sobotę 2 lutego odbyły się zawody klubowe Budowlanych - Całus pod nazwą Turniej Noworoczny, były to bowiem pierwsze zawody w tym roku dla naszych zawodników. Tradycyjnie odbywają się na początku roku tym razem w związku z tym, że ferie zimowe wypadły w połowie stycznia, odbyły się na początku lutego. Na starcie stanęło 29 zawodniczek i 23 zawodników, to rekordowa liczba. 

Na uwagę zasługuje fakt, że wśród uczestników była bardzo duża liczba debiutantów.
Zawody otworzył Prezes Klubu Jerzy Nowak, który podziękował trenerom za przygotowanie zawodników do zawodów, warto nadmienić, że w klubie zajęcia prowadzi 9 trenerów, w 13 podsekcjach, jest to dopiero początek tej pracy mamy nadzieję, że na następnych zawodach grupa ta się znacznie powiększy.
W związku z tak dużą ilością zawodników podzielono ich na cztery grupy. Zawody rozpoczęły się o godzinie 12.00 a zakończyły o 17.00. Startom towarzyszyła sportowa atmosfera, która szczególnie mobilizowała wspomnianych debiutantów – mobilizowała także do osiągania rekordów życiowych.

W sali Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów, zebrała się spora grupa kibiców, wśród których nie zabrakło rodziców  i najbliższych. Zarówno kibice jak i zawodnicy mogli w trakcie zawodów posilić się racuchami i zupą gulaszową przygotowaną przez Hotel Kopernik. Zawody według przelicznika sincler w grupie dziewcząt wygrała aktualna wicemistrzyni polski młodziczek Oliwia Przybył a wśród chłopców jej brat Kacper uzyskując nowe rekordy życiowe przy wadze 72,9 wyrwał 95 kg i podrzucił 124. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, zwycięzcy puchary, w każdej z grup pierwszych sześciu zawodników otrzymało nagrody rzeczowe. Najbliższe zawody odbędą się 23 lutego w Polkowicach, gdzie startujemy w I rzucie Drużynowych Mistrzostw Polski. Po tegorocznej reformie drużyna z Nowego Tomyśla startować będzie w 10 zespołowej ekstraklasie. Dzień później 24 grupa zawodników 18-20 lat wyjeżdża do Gołańczy gdzie odbędą
się Mistrzostwa Wielkopolski w tej grupie wiekowej relacje z tych zawodów już niebawem.

Obszerna galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ

dodano: 07.02.2019

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA