X Memoriał im. M. Głuszka

W sobotę, 9 marca w Gołańczy odbył się X jubileuszowy memoriał im. Mariana Głuszka w podnoszeniu ciężarów. Nasza drużyna pojechała na te zawody w pięcioosobowym składzie: Kornelia Dolewa, Klaudia Cicha, Oliwia Przybył, Kacper Perz i Kacper Przybył. Zawody odbyły w formie rywalizacji drużynowej, do której zaliczano najlepsze wyniki pięciu zawodników. Na starcie stanęły cztery zespoły, oprócz naszych zawodników na starcie stanęli: gospodarze GKS Zamek Gołańcz, KS Promień Opalenica i UKS Kajak Trzcianka.


Indywidualnie najlepszą zawodniczką okazała się Klaudia Cicha, a wśród chłopców trzecie miejsce zajął Kacper Przybył. Nowy rekord życiowy w podrzucie ustanowiła Oliwia Przybył, podrzucając 51 kg, a Kornelia Dolewa po raz drugi uzyskała w dwuboju 100kg! Nasza drużyna zajęła w zawodach drugie miejsce otrzymując pamiątkowy puchar.

 

A w niedzielę, również w Gołańczy, odbyły obchody 50-lecia sekcji podnoszenia ciężarów GKS Zamek Gołańcz, na których obecny był Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego - Jacek Bogusławski. Po podsumowaniu działalności odbył się pokazowy turniej podnoszenia ciężarów, w którym udział wzięli zawodnicy miejscowego GKS, Zawiszy Bydgoszcz, a nasz klub reprezentował najbardziej utytułowany zawodnik tych zawodów Piotr Kudłaszyk, zaliczając wszystkie sześć podejść, w rwaniu kolejno: 110, 115, 120 kg i w podrzucie gładko: 140, 145, 150 kg. Był to ostatni sprawdzian dla Piotrka przed Mistrzostwami Polski, które już za dwa tygodnie odbędą się w Puławach. Nasz zawodnik będzie bronił tytułu Mistrza Polski, jadąc na te zawody w roli faworyta.

dodano: 11.03.2019

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA