Turniej Wiosenny, relacja filmowa i zdjęciowa

W  sobotę, 16 marca, w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów odbyły się kolejne wewnętrzne zawody, w których wzięła udział rekordowa liczba uczestników bo aż 60, z czego 31 to dzieci, które startowały poza konkursem na technikę. Dwoje zawodników, którzy przygotowują się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 - potraktowało zawody jako start kontrolny, także zwyciężczyni zawodów w punktacji sinclera w grupie dziewcząt - Karina Mańczak przygotowuje się do lipcowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


Uczestnicy podzieleni zostali na trzy grupy, rozpoczęły dziewczęta, następnie grupa chłopców i mężczyzn, na koniec grupa kobiet. Zawody przebiegały w miłej atmosferze, pobitych zostało wiele rekordów życiowych. Podczas Turnieju Wiosennego wystartowało wielu debiutantów, dla których te zawody były pierwszym, ciężarowym bądź wielobojowym krokiem.

Do siłowni LKS Budowlani – Całus przybyła spora liczba publiczności m.in. rodzice startujących, którzy  gorąco dopingowali zawodniczki i zawodników. Tradycyjnie nikt z zawodów u Budowlanych nie mógł wyjść głodny, wszyscy mogli posilić się zupą gulaszową, zjeść racucha lub jabłko.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, pierwsi zawodnicy - w grupie mężczyzn i kobiet -  w punktacji sinclera, otrzymali puchary, a pierwszych dziesięciu w każdej z grup nagrody rzeczowe. Bardzo zadowolony z frekwencji podczas Turnieju Wiosennego był Jerzy Nowak: „cieszy tak duża i rekordowa liczba uczestników, jest to bowiem początek realizacji strategii obranej przez Klub, mającej na celu zgromadzić jak najwięcej dzieci i młodzieży poprzez tworzenie nowych podsekcji podnoszenia ciężarów w całym powiecie nowotomyskim, a także poza nim.” - powiedział po zawodach Prezes LKS Budowlani - Całus.
Ponadto w zawodach wzięła udział 26 osobowa grupa zawodników w grupie 13-15 oraz 16-17 lat, jest to dobry prognostyk na najbliższe zawody, bowiem już szóstego kwietnia, ponownie w sali Budowlanych – Całus, odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17, zatem jeśli nic nie pokrzyżuje planów - Klub wystawi do tych zawodów ponad 30-osobowa drużynę.

GALERIA ZDJĘĆ - KLIKNIJ

PODSUMOWANIE FILMOWE - KLIKNIJ

dodano: 18.03.2019

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA