Pierwszy dzień Mistrzostw Polski w Puławach

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski bardzo dobre starty zaliczyli zawodnicy LKS Budowlani - Całus Nowy Tomyśl. W kat. 64 - Klaudia Cicha zaliczyła w trzecim podejściu rwania – 64 kg, a w podrzucie 85 kg i zajęła trzecią lokatę zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski. Z kolei w kat. 71 – debiutantka – Emilia Bolanowska – zaliczyła życiówkę w dwuboju zajmując miejsce tuż za podium.


Późnym wieczorem, z powodu awarii systemu komputerowego, rozpoczął się start ostatniej grupy, tym razem rywalizacje zaczęli mężczyźni, w dwóch pierwszych kategoriach do 55 kg i 61 kg startowało dwóch, naszych zawodników - Tomasz Kowalski i Martin Stasik. Tomek rozpoczął rwanie od 75 kg, następnie zaliczył 80, niestety próba na 84 kg była nieudana, po rwaniu zajmował trzecie miejsce a więc miał już brązowy medal, w podrzucie zaczęło się troszkę nerwowo ponieważ błąd przy wybiciu góry spowodował, że Tomek nie zaliczył pierwszego podejścia na 90 kg. Szybko jednak o tym zapomniał i skutecznie zaliczył ciężar w kolejnej próbie. Tego dnia rywale byli też dobrze dysponowani, dlatego trenerzy w trzecim podejściu zadysponowali dla Tomka 100 kg tak, aby jeszcze powalczyć o wyższe miejsce. Tomek w trzecim podejściu był bardzo skoncentrowany i zaliczył je w bardzo ładnym stylu, gdyby nie błąd pierwszego podejścia mógłby pokusić się o walkę o złoty medal. 100 kg dało Tomkowi mały srebrny medal za podrzut i ostatecznie trzecie miejsce na podium!

W kategorii do 61 kg zdecydowanym faworytem był Martin Stasik, który nie zawiódł zaliczał w rwaniu kolejno 100, 106 co było równoznaczne z ustanowieniem rekordu Polski do lat 20, by w trzecim podejściu wywindować ten rekord do 110 kg! W podrzucie, zawodnik naszego klubu - wychowanek Jerzego Nowaka, również nie miał sobie równych, podrzut zaczynał gdy wszyscy rywale skończyli już podrzut. Martin zaliczył kolejno 130, 135 oraz w trzecim podejściu 140 kg czyli nowy rekord Polski. Martin Stasik został zatem Mistrzem Polski 2019 roku w podrzucie i dwuboju. Jest to jednocześnie przepustka do wyjazdu na Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 20, które na początku czerwca odbędą się na Fidzi!
Drugim zawodnikiem tej kategorii został zawodnik KS Promień Opalenica, Mikołaj Dach wyrywając 95 i podrzucając 120 kg, co potwierdza hasło na banerze podczas zawodów w Nowym Tomyślu. ,,Powiat nowotomyski tu się dźwiga ciężary”.

Przypominamy o transmisji online, którą można śledzić klikając - TUTAJ.

dodano: 23.03.2019

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA