Mistrz jest tylko jeden! Drugi dzień Mistrzostw Polski

O godzinie 16.00 start rozpoczęła kategoria wagowa do 73 kg, faworytem tej kategorii był nasz zawodnik – Piotr Kudłaszyk. Reprezentant LKS Budowlani – Całus, zdecydowanie wygrał swoją kategorię wagową, zaliczając bezbłędnie wszystkie sześć podejść. Co bardzo ważne każda z prób zaliczona została we wspaniałym stylu – w rwaniu kolejno 120, 124, 127 kg; w podrzucie 147, 152, 156 kg, broniąc tym samym tytułu Mistrza Polski sprzed roku.

W tej samej kategorii startował Aleksander Bloszyk, który z nowymi rekordami życiowymi 93 kg w rwaniu oraz 122 kg w podrzucie, ostatecznie zajął bardzo dobre 10 miejsce.

W porannych zmaganiach od godziny 9.00, w kategorii do 67 kg wystartował Kacper Perz, który zaliczając łącznie trzy podejścia, zajął ostatecznie 12 miejsce. Wynik ten jest dla naszego klubu bardzo istotny, gdyż jest również punktowany w ministerialnym współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

W kategorii do 96 kg, ostatni nasz zawodnik – Adam Kamiński, z rekordami życiowymi w rwaniu i dwuboju, zajął finalnie 21 lokatę. Była to najmocniej obsadzona kategoria tych mistrzostw.

Wszystkim zawodnikom i trenerom składamy gratulacje za owoce ciężkiej pracy na treningach, specjalne podziękowanie należy się firmie cateringowej FitApetit, która przygotowuje dla naszych czołowych zawodników specjalne diety na każdy dzień, a na zawody również przygotowała specjalne posiłki przedstartowe, które jak widać, skutecznie pomogły naszym zawodnikom zdobywać medale. Dziękujemy!

dodano: 23.03.2019