Klubowe Wieloboje Atletyczne za nami

Tuż przed południem, 14 kwietnia, rozpoczęły się Klubowe Wieloboje Atletyczne dla zawodniczek i zawodników LKS Budowlani – Całus Nowy Tomyśl. Zawody te były doskonałą okazją do sprawdzenia progresu najmłodszych adeptów podnoszenia ciężarów, którzy trenują w sekcjach i podsekcjach Klubu. W rywalizacji udział wzięło 27 zawodników w wieku od 8 do 12 lat. Wieloboje Atletyczne to sprawdzenie uczestników w takich konkurencjach jak: bieg zawrotny 4 x 10 metrów, trójskok z miejsca w dal, rzut piłką lekarską oraz ocena techniki rwania i podrzutu.


12-osobowa grupa dziewcząt i 15-osobowa chłopców została podzielona na zespoły do lat 10 i 12. Rywalizacja najmłodszych była bardzo ciekawa i atrakcyjna dla samych uczestników, którzy w każdej z prób dawali z siebie maksimum. Pierwsza, atletyczna część wielobojów odbyła się w hali Powiatowego Centrum Sportu zaś ocena techniki już w siłowni Młodzieżowego Centrum Podnoszenia Ciężarów. Wsparci gorącym dopingiem rodziców, zawodniczki i zawodnicy mogli poczuć atmosferę prawdziwych zawodów podnoszenia ciężarów, które z pewnością, przed nimi.

W grupie młodszych dziewcząt zwycięstwo odniosła Maja Szmyt, z kolei w zespole do lat 12 Otylia Kaczmarek. Wśród młodszych chłopców najlepszy okazał się Franciszek Skręty, natomiast w grupie starszej największą ilość punktów zdobył Adrian Krupa.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary z rąk Dyrektora Powiatowego Centrum Sportu – Jakuba Skrzypczaka, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Już tradycją stało się, że w trakcie i po zmaganiach zawodnicy i opiekunowie mogli posilić się pysznymi racuchami i kanapkami przygotowanymi przez Restaurację Kopernik oraz jabłkami kawą i herbatą.

Następne zawody dla naszych najmłodszych już niedługo. W sobotę, 28 kwietnia, na zaproszenie klubu z Mroczy, ośmiu naszych wieloboistów wystąpi w organizowanych tam wielobojach atletycznych.

dodano: 14.04.2019

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA