Sztangiści na turnieju „Młode Talenty”

W sobotę, 11 maja, w Nowym Dworze Gdańskim, w hali Pilawa odbył się XIV Międzynarodowy Turniej „Młode Talenty” w podnoszeniu ciężarów. Wśród 11 drużyn m.in. z: Bydgoszczy, Malborka, Elbląga, Niemiec czy Rosji, nie mogło zabraknąć nowotomyskich sztangistów, którzy na te zawody przybyli wraz z trenerem Marcinem Lampe.
W pierwszej kolejności wystartowali 15-latkowie, Budowlanych reprezentowali Adrian Haładuda oraz Kacper Dziamski. Pierwszy z nich dostarczył sporo emocji, mimo dobrej dyspozycji podczas rozgrzewki, zaliczył dopiero trzecie podejście w rwaniu zaliczając 50 kg, na szczęście w podrzucie zaprezentował się już dużo lepiej zaliczając trzy próby z wynikami 58 kg, 61 kg, 64 kg. Z kolei Kacper Dziamski zanotował w rwaniu 52 kg, 55 kg, 58 kg, natomiast w podrzucie 70 kg i 74 kg.
W drugiej grupie – do lat 17 – wystąpił Kacper Przybył zaliczając w dwuboju 206 kg.
W grupie dziewcząt wystąpiła trójka dziewcząt z Budowlanych Całus – na trzecim miejscu z wynikami 71 kg w rwaniu oraz 77 kg w podrzucie – uplasowała się Karina Mańczak, tuż za nią na czwartej pozycji znalazła się Oliwia Przybył zaliczając 41 kg w rwaniu oraz 51 w podrzucie, szósta lokata przypadła Martynie Rosolskiej, która zaliczyła 47 w rwaniu oraz 61 kg w podrzucie.
Budowlani Całus Nowy Tomyśl ostatecznie zajęli, tak bardzo nielubiane w sporcie, czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jednak w opinii Trenera w rywalizacji z pozostałymi 10 klubami zawodnicy wypadli bardzo obiecująco, pokazując, że drzemią w nich jeszcze spore możliwości.

dodano: 12.05.2019

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA