Wielkopolskie Wieloboje Atletyczne - Pniewy

W pniewskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, w niedzielne południe 12 maja, wystartowała I edycja zawodów dla najmłodszych adeptów podnoszenia ciężarów – Wielkopolskie Wieloboje Atletyczne. Impreza zorganizowana została przez Wielkopolski Związek Podnoszenia Ciężarów, LKS Budowlani – Całus oraz OSiR Pniewy.


Warto dodać, że w Pniewach funkcjonuje podsekcja nowotomyskiego klubu ciężarowego, która prowadzona jest przez trenera Mateusza Miczyńskiego, dla którego były to pierwsze zawody, w których brał udział nie jako uczestnik a organizator. Z powierzonym zadaniem poradził sobie bardzo dobrze.

Na to sportowe wydarzenie, oprócz klubów z wielkopolski, zaproszeni zostali także uczestnicy z Województwa Lubuskiego – zawodnicy UKS Zielona Góra oraz Województwa Zachodniopomorskiego – AKS Myślibórz. Łącznie w rywalizacji uczestniczyło 58 dziewczynek i chłopców w wieku 8-12 lat, z siedmiu klubów Wielkopolski: LKS Budowlani – Całus, GKS Zamek Gołańcz, UKS Kajak Trzcianka, Kobra Kościan, Orzełek Smogulec, UKS Gryf Lwówek, Sztanga Bojanowo oraz dwóch wyżej wymienionych.

„Co istotne dla nowotomyskich ciężarów, największą liczbą uczestników mógł poszczycić się właśnie klub LKS Budowlani – Całus – aż 28, to po raz kolejny efekt działań klubu związanych z rozwojem podsekcji w różnych miejscowościach naszego regionu” – podkreślił Prezes Klubu – Jerzy Nowak. Najmłodsi zawodnicy nowotomyskiego klubu podnoszenia ciężarów wystąpili w nowych koszulkach ufundowanych przez Członka Zarządu, kierownika sekcji - Wojciecha Piechowiaka.

Młodzież brała udział w takich konkurencjach jak: bieg wahadłowy 4x10, trójskok z miejsca w dal, rzut piłką lekarską oraz podrzut na technikę. Zawodnicy zostali podzielni na cztery grupy: dziewczynki do lat 10 i 12 oraz chłopcy do lat 10 i 12. W grupie dziewczynek wygrała Weronika Bimkiewicz z Nowego Tomyśla, druga była Martyna Frieske z Orzełka Smogulec, a trzecia również reprezentantka Budowlanych – Całus Maja Szmyt z podsekcji Pniewy. W grupie do lat 12 najlepsza okazała się Zuzanna Rybarczyk – Orzełek Smogulec, druga Nicola Cebernik Budowlani – Calus – podsekcja Lwówek, a trzecia Maria Zakrzewska również zawodniczka Budowlanych – Całus. W gronie chłopców do lat 10 zwyciężył Patryk Rybacki z Orzełka Smogulec, drugi był Bartek Mrozik z Nowego Tomyśla, przed swoim kolegą klubowym Franciszkiem Skrętym, w grupie do lat 12 zwyciężył Adrian Krupa Budowlani – Całus przed Dawidem Lisiakiem również Budowlani – Całus podsekcja Sątopy – podopieczny olimpijki Patrycji Piechowiak, trzecie miejsce zajął Kamil Grzybowski z Orzełka Smogulec. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Zwycięzcy poszczególnych grup zostali nagrodzeni pucharami. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Budowlanych –Całus, przed Orzełkiem Smogulec i Sztangą Bojanowo. Zawody toczyły się w przyjaznej atmosferze każdy z uczestników otrzymał poczęstunek.

Kolejna edycja zawodów już we wrześniu  - II Wielkopolskie Wieloboje Atletyczne odbędą się 22 września w Gołańczy.

Szeroka galeria zdjęć - KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

dodano: 15.05.2019

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA