Mistrzostwa z „przygodami”

W dniach 23-25 maja w Stoku Lackim, pod Siedlcami, odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23, udział w nich wzięło sześć zawodniczek i trzech zawodników LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl.

Problemy rozpoczęły się już w drodze, awaria samochodu, potrzeba zmiany środka transportu to tylko preludium tego co wydarzyło się na początku zawodów. Organizm Marty Wesołej odmówił posłuszeństwa i zawodniczka nie uzyskała limitu wagowego. „Jedyne” 400 gram zaważyło o braku możliwości walki o jak najlepsze miejsca. Niestety nie była to ostatnia zła wiadomość w tym dniu. Paulina Kudłaszyk – obrończyni tytułu Mistrza Polski sprzed roku – spaliła trzy podejścia rwania, tracąc szansę na medal w dwuboju. Jej sportowy charakter pokazał natomiast podrzut, w którym okazała się bezkonkurencyjna, zaliczając 74 kg i zdobywając mały złoty medal za podrzut.

W drugiej grupie, w kategorii do 59 kg, startowały nasze trzy zawodniczki – Wiktoria Tórz, dzielnie walczyła o brązowy medal, do powtórzenia wyniku sprzed dwóch lat zabrakło niewiele, niestety dwukrotnie nie udało wybić się góry w podrzucie na ciężarze 72 kg i ostatecznie zajęła 4 miejsce. W tej samej kategorii szóste miejsce zajęła Katarzyna Lorenc, zarówno dla Kasi jak i Wiktorii był to już ostatni start, Inez Guderska była ostatecznie 8 z nowym rekordem życiowym w rwaniu.

W trzeciej grupie startowej w kategorii do 71 kg zaczął wracać uśmiech na twarzach trenerów, Wicemistrzynią Polski została bowiem Julia Kowalska. W sobotę w ostatnim dniu zawodów rozpoczął się start zawodników kategorii do 89 kg i tutaj również sukces zawodnika LKS Budowlani – Całus, swój pierwszy medal wywalczył Damian Keller, który z nowym rekordem życiowym w rwaniu 127 kg, zajął trzecie miejsce z wynikiem 277 w dwuboju.
W ostatniej kategorii startowała dwójka naszych ,,kruszynek” czyli Mateusz Miczyński i Radosław Jarnut, którzy ostatecznie zajęli odpowiednio 5 i 8 punktowane miejsce dla klubu, niestety tego dnia rywale byli zbyt mocni, by można było się włączyć do walki o medal. Brawa należą się szczególnie dla Radka, który na tydzień przed zawodami nabawił się dolegliwości, która rozbiła jego przygotowania, mimo tego stanął na starcie i dzielnie walczył o jak najlepszy wynik.
Duże podziękowania należą się całej drużynie, sporo zawodników pracuje zawodowo i trenuje, co nie jest łatwym zadaniem, trójka z nich kończy swoja przygodę na ogólnopolskich pomostach, Mateusz Miczyński będzie realizował się w klubie jako trener. Z tej strony podziękowania od Zarządu jak i Trenerów dla wszystkich zawodniczek i zawodników do lat 23, jesteście zawsze mile widziani w Klubie. Te zawody przechodzą już do historii. Kolejne przed nami, już 1 czerwca w Więcborku – eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

dodano: 28.05.2019