Podsumowanie Mistrzostw LZS U15

Budowlani Całus przywieźli z zawodów, które odbyły się w Białkach koło Siedlec, cztery medale: złoty, srebrny, dwa brązowe, pięć czwartych miejsc oraz cztery piąte lokaty. Co istotne bardzo wysokie, punktowane miejsca, dały zwycięstwo w klasyfikacji klubowej Mistrzostw i miano najlepszego klubu w Zrzeszeniu LZS do lat 15. Reprezentacja nowotomyskiego klubu była zdecydowanie największym zespołem – osiemnastoosobowa ekipa wzbudzała zaciekawienie i respekt wszystkich trenerów i działaczy przebywających na zawodach.

Relacja zdjęciowa - KLIKNIJ TUTAJ.

Meldunek z MP LZS

Bardzo dobrze wypadł początek zmagań podczas Mistrzostw Polski LZS dla zawodników LKS Budowlani Całus. W pierwszej kategorii wagowej do 45 kg kobiet, złoty medal wywalczyła Milena Świderska, w tej kategorii wiekowej druga nasza zawodniczka - Joanna Stryszak - zajęła piątą lokatę.
Z kolei w kategorii do 49 kg, tuż za podium uplasowała się Oliwia Przybył.
W ostatniej grupie dzisiejszych zmagań brązowy medal przypadł Alicji Zawartej w kategorii do 55 kg, na piątej pozycji w tej kategorii, sklasyfikowana została Andżelika Jasińska.
Jutro start 12 zawodników i zawodniczek naszego klubu, wystąpią oni w aż ośmiu kategoriach wagowych z szansami na medal.

Relacja z drugiego i trzeciego dnia zawodów.

W sobotę, w drugim dniu zawodów, wystartowało aż 12 zawodniczek i zawodników naszego klubu.
W pierwszej kategorii wagowej do 59 kg wystartowała Paulina Michalska, która zaliczając dwa podejścia rwania i jedno w podrzucie zajęła wysokie 4 miejsce. W kategorii do 64 wystartowały dwie nasze zawodniczki Adela Szmyt i Weronika Macioszek, które debiutowały w zawodach tak wysokiej rangi, obie zaprezentowały się bardzo dobrze, Adela zaliczając wszystkie sześć podejść została brązową medalistką, natomiast Weronika ukończyła rywalizację na piątym miejscu.
W kolejnej kategorii, do 71 kg, również wystąpiły dwie nasze zawodniczki Martyna Rosolska i Daria Gruszkiewcz, Martyna zaliczając jedno podejście w rwaniu, w podrzucie zalicza pierwsze podejście na 58 kg zapewniając sobie tym samym brązowy medal w dwuboju. Zawodniczka w drugiej próbie podrzutu atakowała 61 kg – ciężar dający srebro – niestety próba nie była udana, natomiast by myśleć dalej o srebrze, trenerzy zadysponowali na sztangę 63 kg ciężar, który ku uciesze nowotomyskiej drużyny Martyna podrzuciła, zostając Wicemistrzynią kraju Zrzeszenia LZS. Druga zawodniczka Daria Gruszkiewicz bardzo dobrze wystartowała w rwaniu, natomiast w podrzucie zaliczyła tylko jedno podejście i nie mogła włączyć się do walki o medale, zajmując ostatecznie 4 miejsce. W kategorii do 76 kg wystartowała również debiutantka na krajowej imprezie Aleksandra Pakuła, która zaliczyła wszystkie trzy próby w rwaniu oraz w podrzucie dwa, ostatecznie zajmując 4 miejsce. W kategorii +76 wystartowała Kinga Fliegier, która zaliczając cztery podejścia zajęła 6 miejsce.
W drugiej, męskiej, kategorii wagowej do 49 kg wystartował kolejny debiutant Igor Francuzik, który zaliczając cztery próby uplasował się na 5 miejscu. W kategorii do 55 kg szósty był Adrian Haładuda z nowym rekordem życiowym w podrzucie 67 kg, a ósmy Sergiusz Wójcik. W kategorii do 61 kg wystąpiła dwójka zawodników LKS Budowlani Całus, dzielnie walczył Kacper Lemański, który ostatecznie był siódmy, a jego kolega klubowy Jakub Zimny 10. W kategorii do 67 kg wystartował ostatni zawodnik nowotomyskiego klubu – Kacper Dziamski, który zaliczył dwa podejścia w rwaniu, paląc próbę na 60 kg, co dawało dobrą pozycje wyjściową do walki o medal w podrzucie. W tym boju Kacper również zaliczył dwa podejścia, trzecie podejście dawałoby, temu ambitnemu zawodnikowi, brązowy medal. Tym razem ciężar okazał się zbyt duży.

dodano: 17.06.2019