Udane seniorskie Mistrzostwa Polski

Zawodnicy LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl udanie wystąpili podczas odbywających się w miniony weekend Mistrzostw Polski seniorów. Na imprezę tej rangi klubowi trenerzy desygnowali czterech zawodników, którzy w sowich występach zdobyli trzy złota i jedno czwarte miejsce!

W pierwszym starcie na Mistrzostwach Polski seniorów zawodniczka LKS Budowlani Całus - Paulina Kudłaszyk zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal. Paulina w dwuboju zaliczyła 125 kg, wyrywając 55 kg i podrzucając 70 kg!  Kolejny, złoty krążek padł łupem Martina Stasika, który tym samym obronił tytuł sprzed roku. Nowotomyski zawodnik próbował nawet pobić Rekord Polski w podrzucie (141 kg), niestety tym razem bez skutku. Bardzo udany start zaliczył także w kat. 55 kg Tomasz Kowalski, który w dwuboju ostatecznie zajął czwarte miejsce, ale wywalczył mały brązowy medal za rwanie.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski seniorów w kategorii 73 kg wystartował Piotr Kudłaszyk, który bronił tytułu sprzed roku. Mistrz pokazał, że jest tylko jeden... złoto w rwaniu, złoto w podrzucie i dwuboju! Dominacja Piotra w Polsce została potwierdzona.

Bardzo udany występ Budowlanych Całus Nowy Tomyśl potwierdza także trzecie miejsce nowotomyskich sztangistów w klasyfikacji klubowej. – „To były bardzo udane zawody dla naszych zawodników, potwierdzili swoją wysoką formę i dominację w swoich kategoriach. Osobiście bardzo się cieszę także z trzeciej pozycji w klasyfikacji klubowej” powiedział po zawodach trener Marcin Lampe.

dodano: 23.06.2019