Pierwszy rzut I ligi zakończony

 

9. maja 2015 roku o 16.00 rozpoczął sie w Nowym Tomyślu mecz sztangistów pomiędzy AKS Myślibórz a LKS a LKS SGB "Budowlani" Nowy Tomyśl w ramach rozgrywek I ligi podnoszenia ciężarów. Od tego roku rozgrywki ligi PZPC są rozgrywane w nowej formule, której pomysłodawcą był między innymi trener nowotomyskiego klubu, Marcin Lampe.

Prezentacja zawodników obydwu klubów

Nowa formuła to przede wszystkim mecze klub na klub. Zawodnicy rywalizują w punktacji sincler`a, czyli przelicznika wagi, wieku i uniesionego ciężaru, a suma punktów każdego zawodnika daje wynik dla klubu. Ten klub który wygra w bezpośredniej rywalizacji otrzymuje 2 punkty. W pierwszej lidze są trzy grupy po cztery zespoły, które w grupach walczą systemem każdy z każdym. Po trzech takich meczach wszystkie kluby, które wygrały w grupach zawalczą w bezpośredniej walce o awans do ekstraligi. Zaś wszystkie czwarte zespoły o utrzymanie sie w I lidze.

Najmłodszy startujący, 14 - letni zawodnik "Budowlanych" - Martin Stasik...

... i najstarszy dziś na pomoście, 36 - letni zawodnik "Budowlanych" Tomasz Kudłaszyk...

... oraz najlepszy w dzisiejszych zawodach - Piotr Kudłaszyk

W pierwszym rzucie w Nowym Tomyślu wygrali zawodnicy AKS Myślibórz (1655,6 pkt.). Niestety jeden z czołowych zawodników nowotomyskiego klubu, Radosław Jarnut startował z drobną, aczkolwiek dokuczliwą kontuzją, co zdecydowanie rzutowało na wynik klubu. Jednak mimo osłabienia zawodnicy uzyskali doskonały wynik, bo 1618,4 punktów. Miłym dla nowotomyślan akcentem był z pewnością wynik Piotra Kudłaszyka 368,6, który okazał się najlepszym wśród startujących w Nowym Tomyślu.

Niezawodna i znana już w Polskich ciężarach nowotomyska publiczność - wielkie dla nich brawa

Za dwa tygodnie jedziemy na drugi rzut do Radomska - powiedział trener Marcin Lampe - tam z pewnością będziemy walczyć o zwycięstwo w meczu. Mam nadzieję, że wszyscy będą już w dobrej formie. Cieszę się bardzo, że wreszcie mamy nową formułę ligi. Są to ciekawe atrakcyjne zawody, które trwają około półtorej godziny. Z pewnością takie zawody bardzo będą się podobały kibicom. Zresztą było to widać dzisiaj na naszej siłowni.

 

 

dodano: 10.05.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA