Budowlani drugi raz z rzędu wygrali klasyfikację drużynową MP LZS do lat 15 i 17

Od piątku do niedzieli (15 - 17. maja) na Mazowszu w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w podnoszeniu ciężarów. LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl po raz drugi z rzędu wygrał te zawody w klasyfikacji drużynowej! Dwudziestoosobowa reprezentacja Nowego Tomyśla zdecydowanie pokonała 260 zawodników z 40 klubów. Nowotomyślanie zdobyli 82 punkty, na drugim miejscu uplasowała się CLKS Mazovia Ciechanów - 71 pkt., a z wynikiem 65 punktów brąz zdobyli Wielkopolanie z Promienia Opalenica. Dobra postawa obydwu klubów powiat nowotomyskiego dała bardzo dobre czwarte miejsce w klasyfikacji województw.

Z pucharem za zwycięstwo

Festiwal dobrych startów Budowlanych, już pierwszego dnia rozpoczął, czternastoletni Martin Stasik, który w kategorii wagowej do 50 kg, zdobył brązowy medal (wynik: rwanie 76 kg, podrzut 90 kg, dwubój 166 kg). Kilka godzin później nowotomyślanie cieszyli się z pierwszego złotego medalu, a stało się to za sprawą Kacpra Hozy, który mimo lekkiego urazu, w kat. do 56 kg wśród siedemnastolatków nie dał szans rywalom (wynik: 70, 80, 150). Piątkowy wieczór zakończył się kolejnym złotym medalem do lat 15, a zdobyła go Natalia Kudłaszyk startująca w kategorii do 48 kg.

Złoci - Kacper Hoza...

... i Natalia Kudłaszyk

Sobota rozpoczęła sie od dobrych startów wśród piętnastolatków. Arkadiusz Mocny (kat. do 62 kg) zajął punktowane czwarte miejsce minimalnie przegrywając medal, a Jakub Przybylak (kat. do 56 kg.) zajął miejsce piąte, przy okazji bijąc swoje rekordy życiowe. Na medal w tym dniu nie trzeba było długo czekać. Już po południu Sylwia Miczyńska pokonała piętnastolatki w kategorii +69 kg., zdobywając tytuł mistrzowski. Sylwia zdobyła również trzecie miejsce w klasyfikacji open wśród piętnastolatek.

Ostatniego dnia zawodów wszyscy czekali na start lidera nowotomyskiej reprezentacji, Piotra Kudłaszyka, który tym razem wystartował w wyższej kategorii wagowej, do 69 kg. Jak przystało na brązowego medalistę Mistrzostw Świata, Piotr nie dał żadnych szans rywalom. Zaliczył wszystkie sześć podejść i wygrał pobijając rekordy życiowe (112, 141, 253). Piotr zdecydowanie wygrał również klasyfikację open wśród wszystkich startujących siedemnastolatków, zdobywając 350,8 pkt.

Po starcie Piotra jeszcze dwóch zawodników Budowlanych dołożyło po brązowym krążku. Karol Bartkowiak w kat. + 85 kg wśród piętnastolatków i Aleksander Kowalski wśród siedemnastolatków kat +94. Obydwaj zawodnicy pobili rekordy życiowe, przyczyniając się do zespołowego sukcesu klubu.