Udany debiut na Mistrzostwach Świata, Radka Jarnuta

Od 6 do 13. czerwca we Wrocławiu odbywały się Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Były to rekordowe mistrzostwa pod względem liczby reprezentacji, których było aż czterdzieści dwie. W barwach tych reprezentacji wystartowały 101 zawodniczek i 135 zawodników. W niedzielę w ostatnim dniu mistrzostw w kategorii + 105 kg, wystartował jedyny Wielkopolanin wśród kadry Polski - zawodnik LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl, Radosław Jarnut.

Prezentacja zawodników kategorii + 105 kg - trzeci z prawej Radosław Jarnut

Do Wrocławia pojechało Kilkunastu sympatyków nowotomyskich ciężarów, by kibicować naszemu krajanowi. Uzbrojeni w flagi, szaliki i klubowy a przede wszystkim klubowy bęben zagrzewający zawodników do walki, byli jak zwykle najgłośniejsza ekipą kibiców. Zawodnik "Budowlanych" nie zawiódł ich oczekiwań. Jak powiedział nam trener klubowy Radka, Marcin Lampe - możemy być wszyscy bardzo zadowoleni ze startu naszego zawodnika. Radek zaliczył w pięknym stylu pięć na sześć podejść. Pobił wszystkie swoje rekordy życiowe. Zajął ostatecznie dziewiąte miejsce. Mamy w klubie kolejnego reprezentanta Polski i finalistę mistrzostw świata, a miano dziewiątego zawodnika na świecie wśród juniorów do lat 20 w najcięższej kategorii wagowej, to wielki sukces zawodnika, który jest debiutantem na mistrzostwach świata.

Rwanie - 140 kg

Jarnut w rwaniu kolejno zaliczył 135 kg, 140 kg i 144 kg, a w podrzucie 170 kg, 180 kg i naprawdę niewiele zabrakło by pokonał ciężar 188 kg. W dwuboju rekordowy wynik nowotomyślanina wynosi w tej chwili 324 kg!

Jedną z kibicujących Radkowi we wrocławskiej Hali Orbita, była mama Radka, pani Bożena Jarnut. Już po starcie jej syna skontaktowaliśmy się z nią telefonicznie, oto co nam powiedziała:

- jestem bardzo dumna z Radka. Dla matki to wielka duma, kiedy widzi swojego syna z orłem na piersiach, jako reprezentanta Polski w mistrzostwach świata. Zawsze przeżywam starty Radka, ale we Wrocławiu było z tym najgorzej. Jednak ranga takich zawodów robi swoje. Cieszę się i dziękuję bardzo, że z naszego miasta wyruszyła ekipa kibiców i Radek czuł nasz doping.

Kibicująca ekipa z Nowego Tomyśla. W niebieskiej bluzce w pierwszym rzędzie, pani Bożena Jarnut

Przypominamy również, że 20. czerwca we Włoszech, w Mistrzostwach Unii Europejskiej wystartuje dwoje "Budowlanych" - Sylwia Miczyńska i Piotr Kudłaszyk, zaś w Mełnie nowotomyślanie wystartują w ostatnim rzucie I ligo podnoszenia ciężarów.

 

 

 

dodano: 13.06.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA