Wyśmienite wiadomości z klubu

Znów dobre wiadomości dotarły po startach zawodników LKS "Budowlani: Nowy Tomyśl. W ostatni weekend pod włoskim Rzymem odbyły się Mistrzostwa Unii Europejskiej w podnoszeniu ciężarów, Trzy zawodniczki i trzech zawodników z Polski rywalizowało w kategoriach wiekowych: do lat 15, 17 i 20, a rywalizacja odbywała się w punktacji sincler`a, czyli przeliczniku wieku, wagi i uniesionego przez zawodnika ciężaru. Na sześciu polskich reprezentantów, aż dwójka to zawodnicy "Budowlanych". We Włoszech obecny był także prezes klubu - Jerzy Nowak, który pełnił funkcję trenera i kierownika ekipy. Zawodnicy to, Sylwia Miczyńska rywalizująca wśród piętnastolatek - i startujący w grupie wiekowej 17 lat - Piotr Kudłaszyk. Dla Sylwii Miczyńskiej te prestiżowe zawody, były debiutanckim startem na międzynarodowej imprezie i jak na debiutantkę spisała sie wyśmienicie. W rwaniu pokonała ciężar 65 kg. zaś w podrzucie 78 kg. Taki wynik dał jej czwarte miejsce. Dla Piotra Kudłaszyka był to już drugi start w tych zawodach. Rok temu startował w niższej grupie wiekowej, zostając mistrzem Unii Europejskiej. W tym roku również nie dał szans rywalom, po raz drugi zdobywając tytuł mistrzowski z wynikiem 111 kg w rwaniu i 137 kg w podrzucie. Nasi zawodnicy coraz częściej zaczynają pokazywać się i to z powodzeniem na międzynarodowych pomostach, a ciężarowy Nowy Tomyśl jest już rozpoznawalny nie tylko w Polsce.

Mimo zbliżający się wakacji w kraju nasi zawodnicy również nie próżnowali. Ligowa ekipa LKS SGB "Budowlani" Nowy Tomyśl pojechała do Mełna na ostatni mecz I ligi.

Ekipa na mecz pojechała bez nieobecnego lidera - Piotra Kudłaszyka, ale jego wynik z Włoch (startował w tym samym dniu) przepisy Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów pozwoliły zaliczyć do rywalizacji ligowej. Wynik ten i dobre starty pozostałych zawodników sprawiły, że i z tych zawodów nowotomyślanie wrócili z tarczą. Wygrali mecz z klubem Horyzont Mełno, stosunkiem punktów simncler`a 1607,7 do 1545,6. To zwycięstwo daje nam drugie miejsce w naszej grupie - powiedział trener Marcin Lampe - oczywiście czekamy na wiadomości o wynikach pozostałych meczów w Polsce, a tym samym naszym ostatecznym miejscu w tabeli I ligi. Jednak dzisiejsze zwycięstwo daje nam stuprocentową pewność utrzymania się w na tym poziomie rozgrywek w następnym sezonie. Poza tym zrobiliśmy to w dobrym stylu. W każdym meczu przekraczaliśmy poziom 1600 punktów, a z tego jestem naprawdę bardzo zadowolony, bo pokazuje to dobrą, równą formę zawodników. To było po prostu dobre, solidne dźwiganie.

Przed wakacjami - zawodników naszego klubu czeka jeszcze start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, oraz start Piotrka Kudłaszyka w Mistrzostwach Europy do lat 17, a potem cykl sportowych obozów (klubowych, kadr regionu i makroregionu, kadr narodowych) na których będą oni szykować formę na następny sezon.

dodano: 20.06.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA