Budowlani na obozie kadry makroregionu

 

Od 28.czerwca do 8.lipca w Trzciance koło Piły odbyło się zgrupowanie kadry makroregionu E, czyli zawodnicy klubów podnoszenia ciężarów województw: wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Dwudziesto dwu osobowa grupa dziewcząt i chłopców z grupy wiekowej do lat 17, trenuje pod okiem Trenera Koordynatora Marcina Lampe, oraz jego asystentów, Ryszarda Nasiłowskiego (AKS Myślibórz) i Rafała Domagały (AKS Białogard). Obóz jest ostatnim przygotowaniem do najważniejszej dla nich imprezy w roku - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która odbędzie się w Ciechanowie już w dniach 9 - 12 .lipca.

Rad udziela trener koordynator makroregionu - Marcin Lampe

Oprócz treningów, które odbywały się dwa razy dziennie, zawodnicy mieli inne atrakcje - bilard, piłkarzyki, wspólne biesiadowanie przy grillu, jednak ta na którą chyba wszyscy najbardziej czekali to obozowy chrzest tych, którzy na obóz podnoszenia ciężarów przyjechali po raz pierwszy. Stare obozowe wygi czekały z niecierpliwością na fajną zabawę, zaś nowicjusze z pewnym niepokojem. Nie było się czego obawiać - zabawa była przednia, co zresztą widać na zdjęciach.

Podczas chrztu obozowego, zawodnicy "pierwszaki" musieli... zjeść banana bez użycia rąk...

... przejść po szyszkowej ścieżce udręki...

... zjeść wspaniałą potrawę, przygotowaną przez starszych kolegów...

... i na koniec wreszcie zostać pasowanym na obozowicza pełną gębą.

Samo zgrupowanie zorganizowane zostało w Hotelu ,,Ajaks". Miejsce to chwali Marcin Lampe: "Są tutaj bardzo dobre warunki, wyśmienite wyżywienie, które nie dość że jest bardzo smaczne, to w ilości, której po prostu nie można przejeść. Ważne dla mnie jest także to, iż siłownia w obiektach OSiR znajduje się tuż przy hotelu. Mamy do dyspozycji aż osiem stanowisk treningowych. Tuż obok jest stadion, boiska piłkarskie, siatkówki plażowej oraz jezioro z plażą, a wszystko w pięknym zalesionym terenie na obrzeżach miasta. Jednak chyba najważniejsza jest przychylność kierownictwa ośrodka, a przede wszystkim burmistrza Krzysztofa Czarneckiego. Cieszy mnie to szczególnie, jako trenera koordynatora naszego makroregionu, bo między innymi dzięki wsparciu burmistrza Trzcianki, sztangiści UKS "Kajak", wreszcie mają szansę rozwinąć skrzydła na miarę swoich możliwości, tym bardziej że warunki mają naprawdę dobre. Rozmawialiśmy o tym podczas wizyty trenerów w ratuszu miejskim, gdzie zaprosił nas właśnie pan Czarnecki, który zresztą swego czasu był kierownikiem takiej sekcji w Trzciance, dlatego też nie dziwi jego zaangażowanie".

Od lewej stoją: trener Ryszard Nasiłowski, burmistrz Krzysztof Czarnecki, trenerzy Rafał Domagała i Marcin Lampe

Trzcianka ma dość długie tradycje w podnoszeniu ciężarów, ponieważ dawniej była tu obozowa baza treningowa dla klubu Okęcie Warszawa, którego trenerem wtedy, był obecny Szef Wyszkolenia Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, pan Bogusław Maliszewski

Podczas zgrupowania kilkoro zawodników obozu miało okazję sprawdzić się w turnieju podnoszenia ciężarów, zorganizowanym przez Zamek Gołańcz. Zawodnicy rywalizowali tylko w podrzucie. Turniej miał jednak przede wszystkim zadanie popularyzowania klubu i podnoszenia ciężarów wśród mieszkańców Gołańczy. Tym bardziej, że zarząd klubu i władze miejskie planują na przyszły rok inwestycje związaną z dobudową sali treningowej, która umożliwi również organizację zawodów na poziomie wojewódzkim. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową.

Podsumowując - forma wyszlifowana, nastroje bojowe - czekamy na sukcesy i medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 

 

 

dodano: 09.07.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA