Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

 

W dniach 9 -12. lipca w Ciechanowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów - są to zawody rangi Mistrzostw Polski w grupie wiekowej 16-17 lat.

LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl, wystawił dziesięcioosobową grupę zawodników w składzie: Kacper Hoza kat. 56 kg, Romana Hała kat 58 kg, Piotr Kudłaszyk kat. 69, Damian Keller kat 69 kg, Sławomir Jankowski kat. 85 kg, Agata Jabłońska kat. +69 kg, Hanna Borowiak Kat. +69 kg, Mikołaj Krukowski kat. 94 kg, Dawid Radziszewski kat. +94 kg, Aleksander Kowalski kat. + 94 kg.

Piotr Kułaszyk był wyróżniony przez organizatorów. Miał zaszczyt wciągnąć flagę na maszt podczas otwarcia zawodów

Już pierwszego dnia zawodów Kacper Hoza zdobył brązowy medal w konkurencji rwania, a naprawdę niewiele zabrakło, by stanął na trzecim miejscu na podium. Zeszłoroczny medalista Mistrzostw Polski do lat 15, dzielnie walczył zaliczając sześć podejść, bijąc przy tym wszystkie rekordy życiowe. "Niestety do upragnionego "pudła" zabrakło tylko jednego kilograma" - mówi trener Marcin Lampe - "jednak uważam, że to był naprawdę dobry, wręcz życiowy start Kacpra. Zadowolony też jestem również ze startu Romki Hały, która zajmując ósme miejsce zapunktowała dla klubu".

Prezentacja kategorii 58 kg dziewcząt - dokładnie po środku, Romka Hała

Od rana w sobotę w drużynie "Budowlanych" czuć było atmosferę walki, a to za sprawą startu nowotomyskiego faworyta, Piotra Kudłaszyka, oraz debiutanta Damiana Kelelra, który zajął w zawodach dziewiąte miejsce. Dla Piotra start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży był ostatnim przetarciem przed Mistrzostwami Europy. "Startowaliśmy z lekką nadwagą w kategorii do 69 kg - mówi Marcin Lampe - Ponieważ na Mistrzostwach Europy, Piotr wystartuje w kategorii 62 kg. Pewnie już wszyscy nowotomyscy kibice ciężarów wiedzą, Piotr należy do zawodników, których nazywają "walczakami" i takim właśnie pokazał się na ciechanowskim pomoście. W pięknej walce pokonał starszych i o wiele cięższych zawodników. Walka trwała praktycznie do ostatniego podejścia, a rywale Piotrka zaprezentowali się naprawdę wyśmienicie. Łukasza Łęgowski z Nidy Nidzica i Szymon Jurecki z Tarpana Mrocza, którzy postawili twarde warunki!" Walka na pomoście dała wspaniały rekordowy wynik Kudłaszyka w rwaniu i dwuboju (rwanie 115 kg, podrzut 140 kg, dwubój 255 kg) - to naprawdę dobry prognostyk przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy w Szwecji.

Zwycięzca kategorii 69 kg - Piotr Kudłaszyk z trenerem Marcinem Lampe

Bardzo dobry start zaliczył również Mikołaj Krukowski, który zajął czwarte miejsce. Zawodnik ten, zaliczył wszystkie sześć podejść bijąc rekordy życiowe. W ostatniej kategorii zawodów + 94, startowała dwójka "Budowlanych" - Dawid Radziszewski, debiutant na tak dużej imprezie walczył z psychiką, bo dopiero w trzeciej próbie rwania zaliczył swój ciężar. Jednak w podrzucie trema minęła i w dwóch podejściach i pobił rekordy życiowe. Natomiast Aleksander Kowalski, zaliczył kolejny udany start. Życiówki w rwaniu, podrzucie oraz dwuboju, świadczy o dobrym przygotowaniu i potencjale Olka. Najlepiej skomentował to trener - "Dziś Olek zajął siódme miejsce, jednak za rok będzie on, jeszcze raz w tej samej grupie wiekowej, a wtedy powalczymy o medal".

W końcowej rywalizacji klubów LKS "Budowlani" Nowy Tomyśl zajął tak jak przed rokiem - trzecie miejsce, na 56 startujących klubów! Na koniec sezonu, taki wynik z pewnością pokazuje, że zawodnicy, trenerzy i działacze klubowi dobrze przepracowali mijający sezon. Teraz czekamy na start nowotomyślan w szwedzkich Mistrzostwach Europy, gdzie są znów duże szanse na medale.

Podium klasyfikacji klubowej

 

dodano: 15.07.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA