Wieloboje atletyczne. Nasz trener autorem podręcznika dla nauczycieli

Już drugi raz odbyły się w Ciechanowie Wieloboje Atletyczne. Impreza, którą Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, organizuje dla dzieci w wieku 8 - 12 lat, czyli takich, którzy nie mogą jeszcze startować w zawodach podnoszenia ciężarów.

Ekipa "Budowlanych" jeszcze przed startem zrobiła sobie zdjęcie z prezesem PZPC, Szymonem Kołeckim

Dzieci takie często uczęszczają już na siłownie klubowe, gdzie mają zajęcia ogólnorozwojowe, oraz trenując podstawy podnoszenia ciężarów. Start w wielobojach atletycznych to dla tych dzieci niezwykle ważna chwila. Przez dwa dni rywalizują oni wśród około stuosobowej grupie rówieśników w rzucie piłką lekarską w tył, biegu zawrotnym 4 x 10 metrów, skoku z miejsca w dal i w bojach rwania i podrzutu przy których oceniana była tylko i wyłącznie technika. "Budowlanych" reprezentowała szóstka młodych zawodników: Piotr Hosse, Patrycja Górna, Maja Przybylak, Kacper Tylkowski, Cyprian Boch i Roksana Kudłaszyk. Opiekunem grupy był Marcin Lampe, a Tomasz Kudłaszyk pojechał do Ciechanowa w charakterze sędziego zawodów.

Rzut piłą lekarską w tył - Maja Przybylak

Patrycja, Maja i Roksana z zadowolonym (co widać) trenerem - Marcinem Lampe

Rok temu "Budowlani" w rywalizacji zespołowej, zajęli szóste miejsce - w tym roku mogą się pochwalić zdecydowana poprawą, ponieważ stanęli na drugim miejscu podium. Zdecydowanie lepszy start zanotowały nowotomyskie dziewczęta, a Roksana Kudłaszyk w grupie wiekowej do lat 10 pokonała wszystkie konkurentki.

Zwyciężczyni wśród dziesięciolatek - Roksana Kudłaszyk

Zwycięzcy grup wiekowych dostali puchary, a każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę i gadżety z logo i hasłem zawodów "Zostań przyszłym mistrzem". To wspaniała inicjatywa naszego związku - powiedział Marcin Lampe - najmłodsi z klubów mogą sprawdzić się i zasmakować prawdziwej rywalizacji. Jestem niesamowicie zadowolony z wyniku, bo to pokazuje, że obraliśmy naprawdę dobrą drogę i nasza praca z najmłodszymi przynosi efekty, a mam nadzieję, że przyniesie jeszcze większe i że niektórzy z nich naprawdę zostaną kiedyś mistrzami.

Drugie miejsce zespołowo dla najmłodszych nowotomyślan

Trener "Budowlanych", może być podwójnie zadowolony, ponieważ właśnie w tych dniach Ciechanowie była prezentacja książki "ABC Ciężarów", której jest współautorem.

 

 

Książka ta skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli wychowania fizycznego, którzy chcą rozpocząć ogólnorozwojowe ćwiczenia atletyczne, oraz do początkujących instruktorów podnoszenia ciężarów. W słowie wstępnym Prezes PZPC Szymon Kołecki napisał między innymi: "Duże słowa uznania i podziękowania należą się autorom... cieszę się, że taka książka powstała... Merytorycznie , czytelnie oraz przystępnie napisany podręcznik - to dobra inicjatywa i właściwy kierunek działania... moim zdaniem to niezbędny przewodnik dla młodych trenerów, instruktorów oraz nauczycieli". Słowa polskiego mistrza podnoszenia ciężarów są chyba najlepszą rekomendacją.

 

dodano: 07.09.2015

KOMENTARZE (4)

Ładowanie w toku...

al

dodatno: 27.01.2016

Jak się oferuje podręcznik to przedstawia się przynajmniej spis treści. Tak to kot w worku.

al

dodatno: 27.01.2016

Jak się oferuje podręcznik to przedstawia się przynajmniej spis treści. Tak to kot w worku.

Mariusz

dodatno: 15.09.2015

sklep-pzpc.pl

Jerzy

dodatno: 08.09.2015

A jak można ją nabyć?

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA