Nasi na kursokonferencji trenerów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów

W drugi weekend września w stolicy Polskich Tatr, odbyła się Kursokonferencja trenerów Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Około 90 trenerów podnoszenia ciężarów, obradowało miedzy innymi nad formą rozgrywek ligowych. Wysłuchali także wiele ciekawych wykładów. "Budowlanych" w Zakopanem reprezentowali: Jerzy Nowak, który jako wiceprezes PZPC - prowadził sporą część obrad, sekretarz Rady Trenerów - Marcin Lampe, instruktor Roman Jezierski, oraz Robert Salwowski, który był jednym z wykładowców kursokonferencji.

Wykład "Współpraca z mediami"

Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładów lekarzy z Carolina Medical Center, którzy zajmują się wieloma polskimi zawodnikami, także polską kadrą sztangistów, którzy przedstawili ciekawy projekt mający na celu ograniczenie liczbę kontuzji w sporcie zawodowym. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład psychologa sportowego, pana dr Kamila Wódki, który swoimi radami wspomagał między innymi kadrę skoczków narciarskich. Rober Salwowski przedstawił wykład pod tytułem "Współpraca z mediami". Trener "Budowlanych" Marcin Lampe, miał okazję przedstawić trenerom książkę, którą wraz z Ireneuszem Pepłowskim i Krzysztofem Zwaryczem napisali dla nauczycieli wychowania fizycznego i początkujących instruktorów podnoszenia ciężarów. Książka ta została bardzo dobrze odebrana przez środowisko trenerów. Każdy uczestnik kursokonferencji otrzymał tę książkę w prezencie.

Program był naprawdę napięty, ale bardzo ciekawy - powiedział Marcin Lampe - nareszcie te spotkania coś dobrego przynoszą. To już drugie, tak duże i ciekawe spotkanie dla trenerów, za czasów prezesowania Szymona Kołeckiego. Dla mnie to najwłaściwszy człowiek na właściwym miejscu.

Przypominamy, że już 18. września w Opolu, po raz pierwszy wystartują zawodniczki Budowlanych w Drużynowym Pucharze Polski Kobiet. Trzymamy kciuki.

dodano: 15.09.2015

KOMENTARZE (0)

Ładowanie w toku...

SPONSORZY STRATEGICZNI

SPONSORZY

WSPÓŁPRACA

MEDIA